11 błędów napisania treści do strony www

Teksty na stronie WWWProjektowanie strony www jest zadaniem wymagającym znacznego nakładu pracy, doświadczenia i przede wszystkim wiedzy. Eksperci napiszą stronę tak, aby współgrała z zasadami SEO, dzięki czemu witryna o wiele łatwiej zaistnieje w wyszukiwarce. Oczywiście, stronę możemy napisać samodzielnie, jednakże w tym wypadku, warto poznać błędy, które zaburzają cały proces pozycjonowania strony w Internecie.

Duplikowanie contentu na podstronach

Optymalizacja pod Gogle jest skuteczna wtedy, gdy na podstronach nie występuje tzw. "duplicate kontent". Algorytm wyszukiwania skutecznie wychwytuje zduplikowaną treść, która radykalnie pogarsza ranking i wiarygodność strony. Unikalność treści to podstawa przy skutecznym SEO!

Brak wartościowych treści na stronie

Treść na stronie powinna współgrać ściśle z poruszaną tematyką. Pisanie tylko po to, aby zapełnić stronę jest pozbawione sensu. Algorytm SEO wybiera te strony, które najlepiej odpowiadają na wpisaną przez internautę frazę. Prowadząc np. stronę o odchudzaniu sprawdźmy jakich informacji poszukują osoby zainteresowane tym tematem. Optymalizacja stron internetowych w dużej mierze opiera się na właściwych słowach kluczowych.

Teksty pisane wyłącznie dla wyszukiwarek

Bardzo często marketingowcy tworzą treść, której jedynym celem jest podbicie strony internetowej w rankingu www. Bardzo często witryny te zawierają mało interesujące informacje, a ich przydatność jest znikoma. Wprawny użytkownik w kilka chwil odróżni nachalną reklamę od profesjonalnej strony www, to samo dotyczy również działań w SEO.

Spamowanie w komentarzach

Bezwartościowe komentarze wysyłane z różnych kont, zawierające linki do promowanego produktu/usługi/strony internetowej to codzienność na forach internetowych. Masowe linki nie tylko mają poprawić wyniki SEO, ale również tworzą wrażenie ruchu na nowej stronie. Komentarze spamerów najczęściej są sprawnie wychwytywane, stąd ich niska skuteczność. Profesjonalni pozycjonerzy stosują pozycjonowanie organiczne, charakteryzujące się o wiele większą skutecznością.

Spamowanie fraz kluczowych w tekstach

Teksty na stronie WWW

Spamowanie dotyczy również słów kluczowych, ich większa ilość powinna zagwarantować lepszą widoczność strony w Internecie. Optymalizacja strony seo uwzględnia w większym stopniu nie ilość a trafność słów kluczowych. Czasem jeden tag sformułowany w trafny sposób sprawdzi się o wiele lepiej niż masowo wstawiane tagi, mające bardzo często niewiele wspólnego z opisywanym zagadnieniem.

Spamowanie linkami footera strony www

Odnośniki do różnych podstron serwisu ułatwia przemieszczanie się po nim. Oczywiście i tutaj powinniśmy zachować umiar. Kilka linków do głównych podstron - jak najbardziej tak. Jednak ilość odnośników na granicy spamu - stanowczo nie. Optymalizacja strony seo nie powinna opierać się na duplikowaniu treści.

Umyślne ukrycie tekstów

Wszystkie treści publikowane na stronie powinny być jawne. Optymalizacja strony seo zabrania ukrywania jakiejkolwiek treści. Stosując białą czcionkę w celu ukrycia danej części strony narażamy naszą stronę na utratę wiarygodności.

Użycie automatycznych generatorów tekstowych

Synonimizator jest narzędziem produkującym masowo teksty służące do pozycjonowania. Ma również zastosowanie w akcjach mailingowych prowadzonych na szeroką skalę (zmniejsza prawdopodobieństwo trafienia wiadomości do spamu). Przez niektóre podmioty (w tym Google) optymalizacja pod Google prowadzonej strony z użyciem synonimizatora jest potępiane. Część webmasterów godzi się na ryzyku nałożenia sankcji na stronę, jednak o wiele lepiej w pozycjonowaniu rozważyć pozycjonowanie organiczne. To większa skuteczność i zerowe ryzyko w jednym.

Wykorzystanie Doorway na podstronach

Doorway lub po polsku "strony przejściowe" to nic innego jak podstrony odsyłające do tej samej witryny lub domeny. Optymalizacja stron internetowych z wykorzystaniem techniki Doorway nie jest tolerowana przez Google, który aktywnie walczy z tego typu działaniami.

Publikacja porad dotyczących black hat SEO

Black Hat SEO to nic innego jak zakazane w Internecie praktyki mające na celu promowanie stron. Do takich działań należy cloaking (chodzi o przedstawianie innych treści robotom wyszukiwarek, a innych odwiedzającym stronę), ukrywanie linków, zamieszczanie zakazanych treści, bezmyślnego kopiowania, umieszczanie na stronie zbyt dużej ilości słów kluczowych. Jeśli naszym celem jest optymalizacja pod Google posiadanej witryny, korzystanie z nielegalnych trików nie należy do dobrych pomysłów. Algorytmy Google są wyjątkowo wyczulone na tego typu działania.

Paweł Korobov, Specjalista ds. SEO, Dział Marketingu Internetowego

Wezom Agencja Interaktywna.

Komentarze


Filtr GoogleKara w postaci filtra to sposób, w jaki Google walczy z pozycjonerami stosującymi p


Dzień WikipediiNie wyobrażamy sobie życia bez wujka Google. W pole wyszukiwania wpisujemy niemal w


Funkcjonalność strony wwwPierwszym krokiem, jakim powinieneś zrobić po otworzeniu firmy to zało


Sklepy internetoweSklepy internetowe pojawiają się wszędzie i to nie powinno nikogo dziwić, poni