Baza wiedzy

Czym są interfejsy użytkownika w przemyśle?

Interfejsy użytkownika w przemyśleAutomatyka jest dzisiaj nieodłącznym elementem przemysłu, który może w znaczny i skuteczny sposób usprawnić pracę. Jednym z elementów sieci specjalistycznych urządzeń i maszyn, najczęściej wykorzystywanych przy liniach montażowych i produkcyjnych, są interfejsy użytkownika. Za co one odpowiadają i jakie są inne komponenty wysoko wyspecjalizowanych narzędzi? Jakie są zalety robotyzacji w ogóle?

Więcej…

   

Inteligentny dom na przykładzie dowolnego systemu

Inteligentny domLodówka, która sama wie, czego nam brakuje, drzwi, które doskonale wiedzą, kiedy mają się otworzyć i zamknąć, zaawansowany system przeciwpożarowy, który nas poinformuje nas dzięki specjalnej aplikacji w telefonie komórkowym o czyhającym w naszym domu zagrożeniu, to tylko niektóre elementy nowoczesnego, inteligentnego domu.

Więcej…

   

Dlaczego bootcampy online są chętnie wybierane?

Bootcampy onlineBootcampy online zyskują coraz większą liczbą zwolenników na całym świecie. To doskonały sposób na naukę nowego zawodu lub po prostu zdobycie interesującej nas wiedzy. Idea bootcampów jest intensywnie propagowana przez prezydenta stanów Zjednoczonych Baracka Obamę. Dowiedz się dlaczego warto zainteresować lub podjąć naukę w tym modelu.

Więcej…

   

Wizualizacja danych - czy na pewno wszystko jest jasne?

Wizualizacja danychWizualizacja danych to obecnie jeden z dynamiczniej rozwijających się trendów w zakresie ich prezentacji - i trudno się temu dziwić. Dotyczy on każdej rzeczywistości czerpiącej ze statystyki - firmowej, instytucjonalnej czy edukacyjnej. Dobrze zrealizowana wizualizacja potrafi znacznie skrócić czas efektywnego (twórczego) wnioskowania, gorzej jednak, gdy dajemy się ponieść wyobraźni i przedstawione przez nas zestawienia danych są mylące i nieczytelne.

Więcej…