Blu-Ray oraz Blu-Ray 3D w Polsce

Blu-Ray w PolsceJednym z najgorętszych tematów w branży technologicznej, nie tylko na świecie, ale również w Polsce, jest technologia Blu-Ray.

W kwestii przypomnienia i uściślenia tematu, warto dodać więc, iż Blu-Ray, jest tak naprawdę następcą, dobrze znanego wszystkim DVD.

Jest to zapis optyczny danych (najczęściej filmów), którego cechą charakterystyczną, jest zwiększona pojemność dysku.

Zapewne dla niektórych z nas, powstało właśnie pytanie, dlaczego połowa świata, zachwyca się technologią, która jest po prostu obszerniejszym nośnikiem pamięci, niż dotychczasowe płyty DVD? Odpowiedź tkwi w możliwościach, jakie dzięki swojej pojemności, oferuje nam technologia Blu-Ray, oraz Blu-Ray 3D - http://www.hdfilm.pl/. Dzięki takim rozmiarom nośnika, możliwe jest nagrywanie na nie filmów o lepszej rozdzielczości, lepszym dźwięku i jakości. Możemy więc być pewni, iż film nagrany na nośniku Blu-Ray, charakteryzuje się niezwykłą jakością techniczną materiału, który jest podstawą do zachwytu.

Mimo, iż faktycznie, na naszym rodzimym rynku coraz częściej pada pojęcie "Blu-Ray", oraz "Blu-Ray 3D", musimy przyznać, iż nie wszystko co nowe, przyjmuje się u nas z powodzeniem. Jak więc jest w tym przypadku? Czy innowacja i świat filmów najlepszej jakości, dostępnych na naszym kinie domowym, przypadł Polakom do gustu? Okazuje się, iż nie do końca. Nie wiadomo jednak, co jest przyczyną stosunkowo małego zainteresowania techniczną nowością. Jedni twierdzą, iż sama nazwa tej technologii, niejednoznacznie tłumaczy jej zastosowanie, inni twierdzą, że większość Polaków nie posiada odpowiednich sprzętów do odtwarzania Blu-Ray, a jeszcze inni, że w Polsce, zainteresowanie technologią i rozrywką tego rodzaju, po prostu nie ma wzięcia.

Jak jednak faktycznie wypada sprzedaż tej technologii na naszym rynku?

Niestety, słabo. Jak donoszą specjaliści, wzięcia nie mają nie tylko sprzęty potrzebne do odtworzenia filmów Blu-Ray, oraz Blu-Ray 3D, ale również same filmy! Ceny oryginalnych płyt maleją z roku na rok, chociaż rozwiązanie to, również nie przynosi skutków. Inaczej jest jednak w skali światowej. Przemysł DVD i Blu-Ray, nadal prężnie się rozwija. Według najnowszych doniesień BBC Research, przemysł ten, dwa lata temu, wart był 145 mld dolarów. Po wprowadzeniu nowej generacji Blu-Ray, zaczął się jednak dynamicznie rozrastać, a prognozowana wartość tego działu, w 2015 roku, ma wynosić aż 226 mld dolarów! Trudno znaleźć jakiekolwiek dane na temat podobnych wskaźników, dotyczących polskiego rynku technologicznego. Zdania specjalistów są podzielone - jedni określają rozwój Blu-Ray "minimalnym wzrostem zainteresowania". Inni uważają naszą polską przygodę z tą innowacją jako "perspektywiczną" z uwagi na rosnącą popularność konsoli Play Station. W swoim systemie posiadają one możliwość odtwarzania filmów Blu-Ray, a statystyki zainteresowania PS3 wyglądają obiecująco.

Technologia Blu-Ray zapewne z każdym rokiem będzie się upowszechniać. Nie powinniśmy bać się nowości i dać naszemu rynkowi możliwość rozwijania się i poszerzania.


GrafikaGrafika jest rodzajem sztuki plastycznej, występującym obok malarstwa, rzeźby i rysunku. Obejmuje ona różn


Formaty plików grafiki wektorowejGrafika wektorowa - formaty plików grafiki wektorowej


Wybieramy własne kino domoweChoć duża część z nas przyzwyczaiła się już do oglądania filmów z komputera, to j