Firma

Jak sprawnie zarządzać korespondencją przy pomocy nowoczesnej technologii?

Zarządzanie korespondencją przy użyciu nowej technologiiKażda, nawet najmniejsza firma działająca na rynku, kontaktuje się ze swoimi kontrahentami i potencjalnymi klientami. Choć część korespondencji może być wysłana przy pomocy poczty elektronicznej, to jednak wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów nie zawsze jest możliwe. Co w takiej sytuacji?

Więcej…

 

Czy pracodawca może przeglądać e-maile pracownika?

Służbowy e-mailPrzepisy przewidują granicę, której nie wolno Ci przekroczyć - granicę prywatności.

Więcej…

   

IT w przemyśle, czyli jak Big Data pomaga przedsiębiorcom

Big DataInwestycje w najnowsze technologie IT będą odgrywały w najbliższych latach bardzo ważną rolę w wielu gałęziach gospodarki, w tym także w przemyśle, szczególnie pod kątem konkurencyjności rynkowej. Ma to związek z koniecznością nieustannej optymalizacji zasobów przedsiębiorstw w tym sektorze, a także organizacją całego procesu produkcyjnego.

Więcej…

 

Sklep internetowy pomysłem na biznes

Sklep internetowy pomysłem na biznesCzy sklep będzie dobrym pomysłem na biznes? Wielu z nas szukając pomysłu na biznes i na nową firmę zastanawia się nad założeniem swojego własnego sklepu internetowego. W dzisiejszych czasach internet ma nam bardzo wiele do zaoferowania, a sama sprzedaż internetowa kwietnie z dnia na dzień. Chętnych do zakupów online nie brakuje...

Więcej…

   

Księgowość internetowa, online - wygodny sposób na rozliczenia księgowe

Księgowość internetowaKsięgowość internetowa, online - wygodny sposób na rozliczenia księgowe

Wbrew pozorom księgowość nie musi być bardzo problematyczna. Wystarczy tak naprawdę znaleźć specjalistów, którzy się tym za daną firmę zajmą.

Kiedyś najbardziej popularną formą księgowości było zatrudnianie księgowego wewnątrz firmy, później powstały zewnętrzne biura księgowe natomiast obecnie bardzo popularna jest księgowość internetowa - księgowość online.

Więcej…

 

Biura wirtualne, a stacjonarne - różnice, wady i zalety

Biuro wirtualneProwadząc swój własny biznes musimy rozważyć kwestię taką, jak biuro. Nie bez powodu mówi się, że biuro to w pewnym sensie wizytówka firmy. Jak nas widzą - tak nas piszą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór biura, bo przecież naszym celem jest zbudowanie marki i zyskanie renomy na rynku. Tutaj pojawiają się nam dwa terminy - biuro stacjonarne i biuro wirtualne. Czym się różnią i jakie mają wady i zalety?

Więcej…