Fotografia cyfrowa

Rodzaje fotografii

Rodzaje fotografii - analogowa i cyfrowaSą różne rodzaje fotografii. Można je podzielić je względu na sposób wykonywania zdjęć i na ich tematykę.

Jeśli chodzi o pierwszy podział to wyróżniamy fotografię tradycyjną, którą nazywa się również analogową, co według fotografów nie jest zbyt poprawne i fotografię cyfrową.

Więcej…

 

Fotografia produktowa w 360 stopniach

Fotografia produktowa - 360 stopniAtrakcyjne zaprezentowanie produktu to podstawa w sprzedaży internetowej. Teraz, za sprawą nowoczesnego sprzętu fotograficznego, a także zaawansowanych programów do obróbki graficznej to żaden problem. Co więcej, pojawiły się także nowe możliwości prezentacji, na przykład fotografia produktowa w 360 stopniach. Na czym polega tego rodzaju fotografia i jak się ją wykonuje?

Więcej…

   

Metadane cyfrowych zdjęć, co warto o nich wiedzieć?

Metadane cyfrowych zdjęć

Czy wiesz, że o każdym umieszczonym przez Ciebie zdjęciu w Internecie możemy powiedzieć, gdzie zostało zrobione, kiedy i jakiej obróbce było poddane? Często nie zdajemy sobie sprawy, że z jednej fotografii da się wyczytać gdzie mieszkamy, pracujemy czy się uczymy.

Dzieje się tak dlatego, że zdjęcia posiadają metadane, czyli informacje z których możemy wyczytać np. dane o sprzęcie jakim je robiliśmy, dokładną lokalizacje GPS czy całą miniaturkę zdjęcia.

Więcej…

 

Zdjęcia i ich rodzaje

Zdjęcia i ich rodzajeNa co dzień robimy mnóstwo zdjęć, czy to telefonem czy aparatem. Czy wiemy zatem jakie rodzaje zdjęć występują? Właściwie to dosyć ciężko sklasyfikować rodzaje zdjęć, bo jest ich naprawdę mnóstwo. Weźmiemy zatem pod uwagę te najczęściej spotykane i na co dzień użytkowane.

Więcej…

   

Więcej artykułów…