Gry komputerowe

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistośćW dniach 21-23.10.2016 w Poznaniu odbyły się największe w Polsce targi dedykowane zagadnieniom związanym z elektroniczną rozrywką, tj. komputery, konsole i gry. Przez trzy dni targi odwiedziło ponad 71 tys. osób. Imprezę zdominowały stanowiska do gier. Fani konsol mogli m.in. skorzystać z blisko 50 stanowisk Xbox One S i zagrać w Forzę czy Gears of Wars, a PlayStation udostępniło 7 stanowisk, na których mogliśmy przetestować gry w wirtualnej rzeczywistości.

Więcej…

 

Skąd pomysł na Mario?

Mario - graPopularna teoria, często powtarzana w wywiadach i fandomie opowiada, że Nintendo of America nazwało tak tę postać po właścicielu ich pierwszej siedziby, któremu zalegali z czynszem. Mario Segali, miał wparować do siedziby domagając się pieniędzy, nie chciał słuchać wyjaśnień, chcąc wyrzucić Japończyków na zbity pysk, prawdopodobnie ostro przeklinając po włosku.

Więcej…

   

Rodzaje gier komputerowych

Rodzaje gier komputerowychGry komputerowe stają się dla wielu osób najpopularniejszym i najlepszym źródłem rozrywki. Na całym świecie jest miliony graczy i ciągle ich przybywa, dlatego twórcy gier zaczęli tworzyć nowe gatunki gier, aby każdy gracz znalazł coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ nie każdy lubi gry FPS lub gry sportowe. Obecnie gry komputerowe dzielą się na różne gatunki z których każdy gracz ma swoje ulubione.

Więcej…

 

Sposób na nudę w komunikacji miejskiej: gry na telefon

Gry na telefonTelefon stał się urządzeniem nieodłącznie towarzyszącym niemal każdemu człowiekowi. Jak pokazują badania, średnio na jednego mieszkańca naszego kraju przypada więcej niż jedna aktywna karta SIM.

Choć sporą część wszystkich posiadanych przez nas telefonów stanowią telefony służbowe, to jednak zdecydowana większość używana jest przez osoby fizyczne, w szczególności przez ludzi młodych.

Więcej…

   

Walka z nudą kiedy pada

Gry logiczneKiedy za oknem słychać jedynie smętne stukanie deszczu, często tracimy energię do tego, by aktywnie spędzać czas.

Wiele osób natychmiastowo staje się sennych i jedyną czynnością, na jaką mają ochotę jest przedrzemanie złej pogody pod kołdrą. W naszej szerokości geograficznej pogoda nas jednak nie rozpieszcza i dość często pada deszcz.

Więcej…

 

Kontrolery do gier - co musisz o nich wiedzieć

Kontrolery do gierGrać, ale czym i jak? Na przestrzeni komputerowych dziejów pojawiały się różne rozwiązania mające na celu uczynienie komputerowej rozrywki lepszą, wygodniejszą i bardziej przystępną. Przeważnie w grach wykorzystywana jest klawiatura i mysz. Ale to wcale nie jedyne sterowniki.

Więcej…