Jakie etui do smartfona wybrać?

Etui do smartfonaEtui jest bardzo ważnym oraz niezbędnym akcesorium, które powinien mieć każdy posiadacz smartfona. Dlaczego? Etui  zabezpiecza urządzenie przed upadkami i pozwala mu działać dłużej bez napraw, obić czy rys, a za niewielką sumę możemy zapomnieć o drogich usługach serwisantów. Jakie etui wybrać? Najbardziej zależy to od waszych potrzeb, tak abyście mogli korzystać ze sprzętu komfortowo. Poniżej znajdziecie opis rodzajów etui oraz kilka porad, które mogą wam pomóc przy wyborze.

Back Case (Nakładka)

Etui back case, czyli w formie nakładki świetnie chronią tył oraz brzegi smartfona, nie ograniczając dostępu do wyświetlacza czy portów. W dodatku nie pogrubiają mocno sprzętu oraz pozwalają na silne spersonalizowanie smartfona dzięki licznym wzorom i grafikom.

Ważnym przy wyborze tego typu etui jest sprawdzenie z jakiego materiału jest wykonany oraz czy ma podwyższone ranty. Nawet 1 milimetrowe podwyższenie będzie świetnie zabezpieczało wyświetlacz telefonu przed upadkami oraz zarysowaniami, jeśli czasem kładziemy urządzenie ekranem do dołu.

Co do materiału wykonania to back case'y wykonuje się z plastiku, silikonu, aluminium, TPU czy mieszanki dwóch materiałów. Osobiście polecam te wykonane z TPU, gdyż najbardziej amortyzują upadki, pochłaniając uderzenia.

Bumper

Tzw. zderzak, czyli wykonana z różnych materiałów ramka na smartfona, chroniąca jego krawędzie, często dodatkowo lub od razu w komplecie znajdziemy też ochronę tyłu urządzenia. Bumpery pozwalają na najbardziej oryginalne zachowanie wyglądu naszego sprzętu.

Flip Case

Etui wyprodukowane najczęściej ze skóry lub jej syntetycznego odpowiednika, część trzymająca telefon z materiałów używanych do produkcji back case'ów. Posiada otwieraną klapkę, która podczas zamknięcia etui zakrywa ekran smartfona. Często producenci akcesoriów proponują połączenie flip case z back case, gdzie back case możemy odczepić od reszty etui.

Flip case'y posiadają najczęściej proste i eleganckie wzornictwo, nadają się dla przedsiębiorców, biznesmenów itp. W przypadku kiedy kupujemy flip case'a nie musimy się już martwić o ochronę wyświetlacza.

Etui tego typu bywają jednak nieporęczne i irytujące w użytkowaniu, gdyż za każdym razem, kiedy chcemy uzyskać dostęp do telefonu, musimy otworzyć akcesorium, a otwierane z góry na dół ograniczają użytkowanie portów.

  • Book Case to etui otwierane z boku, dzięki czemu mamy lepszy dostęp do portów.
  • Wallet Case to rodzaj book case'a z funkcją portfela, czyli kieszonkami na dokumenty, karty kredytowe czy papierowe pieniądze.

Wsuwki

Wsuwki wykonuje się z różnych materiałów, ale raczej miękkich oraz w miarę śliskich w środku. Często są one zrobione ze skóry (także ekoskóry), a środek jest filcowy. We wsuwkach jak sama nazwa mówi urządzenie się wsuwa lub wysuwa z etui. Cały telefon znajduje się w środku, dzięki czemu jest bardzo dobrze chroniony.

Dużym minusem tego typu akcesorium jest to, że telefon za każdym razem kiedy chcemy go użyć musimy wyjmować z etui, nie mamy także dostępu do portów w momencie znajdowania się smartfona w środku.

Pamiętajmy przy zakupie etui o ochronie wyświetlacza, gdyż jest to najdroższa część urządzenia, a także najbardziej narażona na wypadki. Nie oszczędzajmy więc tych kilkudziesięciu złotych i wybierając etui dokupmy do niego szkło hartowane, które obecnie stanowi najlepszą ochronę ekranu smartfona.

PA

Szukasz etui dla swojego smartfona? Sprawdź: http://mojagalaktyka.pl/smartfony-etui-futeraly.

Komentarze


Samsung Galaxy A5Nowy Galaxy A5 to świetny telefon o niemal nieograniczonych możliwościach. Wyko


Huawei Y6 II CompactNiedrogi telefon, który dostępny jest w różnorodnych ofertach od renomowanego produce


System androidMobilne urządzenia cieszą się coraz większą popularnością. Są to różnego rodzaju smartfony,


iPhone 77 września Apple pokazało światu swoje najnowsze i najlepsze w historii smartfony, czyli iPhone 7