Problemy

Internet a empatia

Internet a empatiaInternet a empatia

Coraz częściej słyszy się o tym, że Internet zabija relacje między ludźmi. Dla wielu jest to kompletnie niezrozumiałe, przecież dzięki dostępowi do Internetu możemy poznawać ludzi z całego świata, więc zamiast niszczyć, buduje te relacje. Jest to jednak zdanie w większości osób, które nie pamiętają już świata bez komputera czy dostępu do Internetu.

Jest to zdanie pokolenia uzależnionego od dostępu do Sieci. Chcąc nie chcąc, człowiek jest biologicznie stworzony do życia w grupie.

Więcej…

 

Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od InternetuProblem uzależnienia od Internetu omawiano już w 1996r na konwencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego w Toronto.

Wielu ludzi z grup badanych przyznało, że spędza w sieci dziesięć i więcej godzin dziennie. Zaniedbuje przy tym rodzinę, przyjaciół, obowiązki. Dla niektórych z nich Internet stał się przyczyną rozpadu małżeństwa, utraty pracy, kłopotów w szkole.

Więcej…

   

Uzależnienie od komputera i Internetu - skutki

Skutki uzależnienia od InternetuSkutki nadmiernego używania komputera oraz uzależnienia od Internetu można podzielić w zależności od sfery życia i działania, w której się ujawnią. Są to następujące grupy: skutki fizyczne, psychiczne, moralne, społeczne i intelektualne.

Więcej…

 

Uzależnienie od komputera i internetu - objawy

Objawy uzależnienia od InternetuDo objawów przemawiających za uzależnieniem od komputera należałoby zaliczyć:

  • spędzanie przy komputerze coraz większej ilości czasu kosztem innych dotychczasowych zainteresowań;
  • obsesyjne myślenie o tym, co może zdarzyć się w sieci;

Więcej…

   

Terapia uzależnień komputerowych

Terapia uzależnień komputerowychChoć większość z nas traktuje go jako narzędzie pracy, dla wielu jest on wciągającą zabawką. Jeśli dodatkową jego atrakcją staje się Internet, ryzyko pojawienia się uzależnienia komputerowego znacznie wzrasta.

A że jest to poważny problem, najlepiej może świadczyć zaniepokojenie lekarzy oraz opracowane przez specjalistów terapie, mające służyć pomocą tym, którzy bez komputera i Internetu już żyć nie potrafią.

Więcej…

 

Jak wyjść z uzależnienia od komputera?

Uzależnienie od komputeraPodobnie jak w przypadku leczenia innych uzależnień, tak i tutaj kluczem do sukcesu jest uświadomienie sobie problemu uzależnienia, przyznanie się do niego oraz chęć leczenia.

Jednakże w tym wypadku całkowite wyeliminowanie z życia środka, od którego jesteśmy uzależnieni, może okazać się niemożliwe.

Więcej…