Zalety dysku SSD

Dysk SSDCoraz więcej osób rezygnuje z dysków HDD, wybierając nowoczesnego zastępcę: dysk SSD. Gadżet ten pozbawiony jest elementów mechanicznych i dzięki wytrzymałej obudowie, gwarantuje dużą wytrzymałość produktu.

Możemy wybrać dyski SSD Samsung, Toshiba lub innego producenta. Nie warto jednak kupować w ciemno. Sprawdź, jakie korzyści płyną z użytkowania dysku SSD.

O czym pamiętać?

  • Dyski SSD są bardzo lekkie. Znaczną część wagi urządzenia zajmuje jego obudowa, która zazwyczaj wykonana jest z metalu lub plastiku.
  • Zmniejszony pobór energii wpływa na wydłużoną pracę komputera. Możemy zyskać nawet 30 minut.
  • Niska temperatura pracy gwarantuje bezpieczeństwo danych, które zapisane są na dysku.
  • Dyski działają niemal bezgłośnie. Nie dekoncentrują i nie wpływają negatywnie na komfort naszej pracy.
  • Dyski te mają wiele zalet, co nie znaczy, że są pozbawione wad. Do minusów można zaliczyć stosunek pojemności do ceny oraz ograniczoną żywotność. Możemy jednak przebierać wśród ofert różnych producentów i wybrać produkt, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Do najpopularniejszych należą dyski SSD Samsung, Toshiba oraz Crucial.

Szybkość

Dysk SSD zewnętrzny działa z maksymalną prędkością. Transfer danych odbywa się nawet trzy razy szybciej, niż w przypadku dysków HDD. Wyszukując konkretny plik możemy zaoszczędzić nawet 80% czasu, który poświęcilibyśmy na to, korzystając z dysku HDD. Znacznie szybciej otwierają się też aplikacje takie, jak Photoshop czy Powerpoint.

Dyski te pozwalają jednocześnie korzystać z wielu programów, bez wydłużonego czasu oczekiwania. Możemy edytować zdjęcia, czytać maile i przesyłać pliki bez obawy o to, że komputer się zawiesi.

Wydajność a cena

Dużą zaletą dysków SSD jest ich wydajność, która wzrasta wraz z pojawianiem się kolejnym modeli. Co rok wychodzą ulepszone wersje, które znacznie prześcigają inne nośniki pamięci. Co ciekawe, nie oznacza to wcale, że są one coraz droższe. Wręcz przeciwnie: wraz z podwyższoną jakością, koszt dysków spada. Możemy kupić dobrej jakości dysk SSD nawet za 400 złotych.

Trwałość

Dyski SSD są trwałe i odporne na uszkodzenia powodowane przez upadek, wstrząs lub zbyt duże nagrzanie. Oczywiście istnieje szansa, że dysk zostanie uszkodzony w przypadku poważnego wypadku. Nie jest to jednak tak łatwe, jak było w przypadku jego talerzowego odpowiednika.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy dyski SSD Samsung, Crucial czy innej marki, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, nie zapomnijmy zapoznać się z ofertą różnych producentów i wybrać dysk, który spełni nasze oczekiwania.

Komentarze


Głośniki BluetoothMożesz zabrać go ze sobą wszędzie. I słuchać muzyki na rowerze, na pikniku w


Inteligentne urządzenia dla domuNowoczesna technologia staje się coraz przydatniejs


Pamięc RAM do laptopaKupując nowy komputer zwykle nie zakładamy szybkiej konieczności jego modernizacji


Solidność zasilaczyChoć wielu osobom wydaje się, że zasilacz to jedynie jedna z wielu części składowych ko