Zarabianie na blogu

Zarabianie na bloguPrzewodnik blogger'a.

Prowadzenie bloga to nie tylko sposób na dzielenie się swoją wiedzą czy przemyśleniami.

Wiele osób uczyniło ze swojego hobby całkiem dochodowy biznes.

Jak zatem zmienić swojego bloga w przynoszący korzyści finansowe interes?

Aby zarabianie na blogu było w ogóle możliwe, musisz w pierwszej kolejności zadbać o jego zawartość.

Blog musi prezentować unikalną i przydatną odwiedzającym treść - bez niej nie będziesz mieć w ogóle odwiedzających! Gdy zadbasz o to, aby ktoś chciał odwiedzać Twoją stronę www, zamienienie ruchu na złotówki będzie tylko kwestią czasu.

Jedną z najpopularniejszych metod monetyzacji odwiedzin na blogu jest udział w programach partnerskich. Gdy ktokolwiek chce coś sprzedać, często dzieli się zyskiem z podmiotami polecającymi produkty czy marki przyczyniając się do skutecznego przeprowadzenia transakcji. Programy partnerskie pozwalają na uzyskiwanie prowizji od sprzedaży produktów, które możesz polecać na własnym blogu. Oczywiście najważniejsze w tej sytuacji jest dobranie właściwych programów partnerskich do tematyki własnej strony www. Jeśli prowadzisz blog o grach RPG, możesz polecać swoim czytelnikom gry, książki lub akcesoria powiązane z tematyką RPG. Gdy piszesz o zdrowiu, reklamuj leki z internetowej apteki. Zarabianie w Internecie potrafi być naprawdę łatwe, jeśli interesujesz się konkretnym tematem, a Twoi Czytelnicy mogą poczuć, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie.

Uczestnicząc w programach partnerskich doceniaj mailing. Zawsze, gdy wysyłasz newsletter do swoich subskrybentów, możesz przemycić w mailu informację o nowym, ciekawym produkcie na rynku. Dzięki takim działaniom możesz uzyskać naprawdę niemałe prowizje. Zarabianie na blogu wiąże się również z wyświetlaniem reklam. Wśród nich największą popularnością cieszy się system reklam kontekstowych Google Adsense.

Są to reklamy, które automatycznie dopasowują się do otaczającej treści, co sprawia, że odwiedzający Twojego bloga Internauta z wysokim prawdopodobieństwem kliknie w wyświetlony link. Jeśli piszesz o RPG, prawdopodobnie zobaczysz na swojej stronie reklamy np. nowego Warhammera, a na stronie o zdrowiu znajdziesz reklamy leków na nadmiar tkanki tłuszczowej lub żylaki. To jednak nie koniec elastyczności Adsense. Obecnie Google coraz bardziej rozwija wyświetlanie spersonalizowanych reklam wyświetlanych w oparciu o aktywność wyszukiwania Internauty. Jeśli odwiedzający szukał wcześniej w Google informacji o gaśnicach, być może właśnie ich reklamę zobaczy na Twoim blogu, niezależnie od jego tematyki. Przekłada się to oczywiście na konwersję klikalności, chociaż zdaniem wielu użytkowników Internetu jest nieco irytujące i narusza zasady prywatności.

Oprócz reklam kontekstowych możesz instalować na stronie reklamy sieci takich jak AdTaily. Firma ta pozwala na wyświetlanie widgetu, w którym reklamy w postaci kwadratów 125x125px rozliczane są za kliknięcie (model CPC) lub ilość dni wyświetlania. Jeśli ktoś zdecyduje się wykupywać regularnie reklamy na Twojej stronie, z pewnością nie będziesz narzekać na brak wpływów z bloga.

Zarabianie na blogu daje mnóstwo satysfakcji i pozwala regularnie uzupełniać domowy budżet. Nie wymaga także bardzo dużych nakładów czasu i bardzo dużych inwestycji. Pamiętaj, że najważniejszy jest content. Jeśli dostarczysz odwiedzającym ciekawą i przede wszystkim unikalną treść, zarabianie w Internecie stanie się połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Komentarze


Zarabianie w internecieSzacunkowe dane wskazują, że w ubiegłym roku na świecie liczba internau


Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniejszych form zarabia


Zarabianie w InternecieZarabianie w Internecie


Sprzedaż rzeczy w InternecieInternet daje nam możliwość zarabiania na rożnego rodzaju sposoby.