16 GB pamięci w telefonie - jak nią rozsądnie gospodarować?

16 GB pamięci w telefonieTelefony z wbudowaną pamięcią wewnętrzną rzędu 16 gigabajtów stają się powoli standardem. Większość urządzeń z mniejszą zasobnością ma coraz większe problemy z pomieszczeniem wszystkich aplikacji, systemu operacyjnego, zdjęć, filmów i innych dokumentów. Jeśli jednak myślisz, że całkowite zapełnienie 16 GB pamięci należy do zadań trudnych, to niestety jesteś w błędzie!

Nierozważne gospodarowanie możliwościami telefonu szybko sprawi, że urządzenie zacznie informować nas o braku przestrzeni na nowe programy czy pliki. Jak zatem umiejętnie zrządzać taką pamięcią w smartfonie?

16 GB pamięci wewnętrznej dla wielu osób wydaje się wręcz ogromną przestrzenią. Oczywiście, w tym momencie to jedna z większych zasobności, jaką można spotkać w nowoczesnych telefonach. Sporadycznie na rynku pojawiają się już jednak modele z zainstalowaną pamięcią rzędu 32 GB i to one dają użytkownikom największe możliwości. Wbrew pozorom całkowite zapełnienie 16GB przestrzeni na wbudowanym w telefonie dysku nie jest takie trudne. Co zrobić, by po kilku tygodniach korzystania ze smartfona nie zużyć całej jego pamięci?

Rozbuduj pamięć

Większość współczesnych smartfonów posiada możliwość rozbudowania pamięci. Jeśli więc wiesz, że na swoim urządzeniu będziesz przechowywać sporo plików, warto dokupić zewnętrzną kartą i zainstalować ją w telefonie. Co więcej, niektóre nowsze smartfony umożliwiają nam potraktowanie karty microSD jako nową pamięć wewnętrzną. W ten sposób inwestując w dobrej jakości nośnik o pojemności 32 GB, bardzo łatwo podwajamy fabryczną pamięć telefonu!

Chmury

Część telefonów nie posiada jednak możliwości włożenia dodatkowej karty pamięci. W takiej sytuacji są między innymi popularne iPhone’y. Co zatem zrobić, by dodać do fabrycznych 16 GB nieco więcej przestrzeni? Tutaj pomocne okazać mogą się wirtualne chmury, czyli aplikacje służące do przechowywania danych. Rozwiązanie idealne dla kogoś, komu pamięć w telefonie zajmują głównie fotografie, ebooki, amatorskie filmy wideo i innego multimedia.

Korzystaj z menadżera plików

Pamięć w telefonie bardzo często zaśmiecana jest przez chaotyczne rozporządzanie przez nas różnymi plikami i aplikacjami. Bardzo przydatnym programem, dzięki któremu wprowadzimy w naszym urządzeniu nieco porządku, jest tzw. menadżer plików. Taka aplikacja nie tylko usunie zbędne pliki ze smartfona, ale również pokaże nam, z których programów korzystamy bardzo rzadko i warto byłoby rozważyć ich usunięcie.

Usuń zbędne aplikacje

Każdy z nas ma na swoim telefonie aplikacje, z których nie korzysta, a mimo to przechowuje w pamięci. Jeśli takich programów na naszym urządzeniu uzbiera się sporo, nie powinno nas dziwić, że nagle zabraknie miejsca na poszczególne pliki. Od czasu do czasu zrób telefonowi mały "remanent", a dzięki temu ustrzeżesz się przed zaśmieceniem jego pamięci, podkreśla sprzedawca sklepu iThings.pl.

Podziel pamięć!

Część plików, które posiadasz na swoim telefonie, z pewnością mogłyby znaleźć się w innym miejscu. Jeśli to możliwe, zapisz niektóre aplikacje na karcie SD, a fotografie przerzuć na dysk komputera lub wirtualny dysk. Dzięki tym prostym krokom zyskasz kilka dodatkowych wolnych GB pamięci w telefonie.

Autor: www.ithings.pl.

Komentarze