64 GB - czy taką pamięć można w ogóle zapełnić?

Pamięć w telefonieZ każdym rokiem, powoli do lamusa odchodzą czasy, kiedy nasze telefony komórkowe wyposażone były w pamięci liczone w megabajtach. Obecnie, trudno sobie wyobrazić smartfon o wolnej przestrzeni mniejszej niż 16 gigabajtów, a standardem stają się urządzenia o pamięci wewnętrznej rzędu 64 GB. Jeśli należysz do starszego pokolenia i wydaje ci się, że taka pojemność jest zupełnie niepotrzebna to niestety jesteś w błędzie - więcej wolnego miejsca oznacza więcej swobody i większy komfort użytkowania.

Coraz częściej producenci telefonów decydują się na zapewnienie swoim klientom pokaźnej dawki wolnej przestrzeni. Żyjąc w czasach, gdzie większość z nas lubi robić zdjęcia otaczającemu nas światu, czy mieć pod ręką ulubione filmy trudno sobie wyobrazić codzienną pracę na urządzeniu o pamięci rzędu na przykład 16 gigabajtów. Dając użytkownikowi możliwość przechowywania wszystkich potrzebnych materiałów w jednym miejscu, producent może być spokojny, iż ten nie zdecyduje się na kolejne, dodatkowe rozszerzenia lub nie wybierze modelu konkurencyjnej firmy.

Z takiego założenia wyszedł na przykład chiński producent w Xiaomi Mi Mix. Cena urządzenia sprawia, że smartfon z miejsca staje się nie tylko idealnym telefonem, ale także miejscem do przechowywania pamiątek z podróży, ulubionych filmów, gier czy nawet ważnych dokumentów. 64 gigabajty wolnego miejsca to ogromna swoboda użytkowania, co przekłada się także na nasz komfort.

Mając do dyspozycji przestrzeń o takiej pojemności, nie musimy się już martwić, że chcąc zrobić kolejne zdjęcie, będziemy wcześniej musieli usunąć poprzednio wykonane fotografie lub przenieść dane w inne miejsce, na przykład na dysk komputera. Pamięć tego rzędu z powodzeniem pomieści kilkanaście filmów w dobrej jakości, umilając czas podczas podróży, nie wspominając o tysiącach ulubionych piosenek, które możemy zgrać na swoje urządzenie.

Koniec z dodatkowymi akcesoriami

64 gigabajty pamięci to także doskonała wiadomość dla tych, którzy nie lubią wszelkiego rodzaju przenośnych pamięci USB lub dysków zewnętrznych. Mając pod ręką telefon, możemy bez problemu przenieść potrzebne dane z jednego miejsca na drugie lub zachować w pamięci urządzenia. Takie rozwiązanie oznacza koniec z noszeniem przy sobie dodatkowych akcesoriów, gdyż wszystko może zastąpić nasz smartfon.

Wewnętrzna pamięć o pojemności rzędu 64 GB jest rozwiązaniem chętnie stosowanym przed producentów, gdyż w ten sposób odpowiadają oni nie tylko na oczekiwania klientów, ale także zostawiają w tyle konkurencję, co ma miejsce na przykład w Xiaomi Mi Mix. Cena modelu chińskiego producenta sprawia, że jest to doskonała alternatywa nie tylko dla telefonów innych marek o podobnych parametrach, ale również dla wszelkiego rodzaju innych urządzeń służących do przechowywania danych.

Zdecydowanie warto rozważyć zakup i z miejsca przestań martwić się o swoje materiały, które od teraz będą bezpieczne w jednym urządzeniu do którego tylko ty masz dostęp - prawda, że idealnie?

Komentarze