7 wskazówek, jak wybrać domenę

Odpowiedni wybór domenyTwoja strona internetowa jest Twoją wizytówką, zatem nie możesz projektować jej w ciemno. Podobnie nie powinno być przypadkowe dobieranie adresu www. W końcu ten serwis ma Cię reprezentować, więc dobrze jest przeprowadzić gruntowną selekcję, wybierając rodzaj domeny, który będzie idealnym trafem zarówno w odniesieniu do prowadzonego biznesu online, jak także okaże się zgodny z aktualnymi trendami marketingowymi. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek, które warto wziąć sobie do serca, zanim rozpoczniemy poszukiwania właściwej nazwy swojej wirtualnej witryny.

Swoboda wyboru

Zanim cokolwiek zaczniesz działać, nawet najlepszy Twoim zdaniem pomysł wymaga zweryfikowania, czy określony adres internetowy jest wolny. Zaleca się stworzyć listę domen, które nas interesują, a następnie po kolei sprawdzać każdą z osobna, czy jest ona w tym momencie dostępna. Zawsze możesz także skontaktować się ze specjalistami z rekomendowanych firm takich jak Linuxpl.com, którzy zajmą się tym zadaniem bezpośrednio za Ciebie. Jeśli natomiast okaże się, że przypadająca Ci do gustu domena nie jest wolna, nie zniechęcaj się! Warto spróbować ją odkupić.

Krótkość formułowania

Strona internetowa ma przyciągać potencjalną grupę odbiorców, a nie ją skutecznie zniechęcać, a niestety tak właśnie dzieje się wówczas, gdy nazwa serwisu jest po prostu zbyt skomplikowana. Eksperci znanych marek typu wspomniana już powyżej Linuxpl.com, jak i spece od marketingu w sieci, jasno sugerują, że nie są mile widziane za długie określenia. Nazwy krótkie dużo łatwiej wpadają w ucho i jeszcze lepiej zapadają w pamięć, a tym samym rośnie prawdopodobieństwo, że zainteresowany danym typem usług bądź produktów, potencjalny internauta szukający atrakcyjnej dla siebie oferty natrafi właśnie na Twój serwis.

Bułka z masłem

Nierzadko właściciele stron www decydują się na nazwy za bardzo wymyślne, które są przesadnie oryginalne i stanowią niewątpliwie wyraz kreatywności, lecz akurat w zakresie SEO, a więc pozycjonowania, czy z perspektywy statystycznego Kowalskiego raczej nie są optymalnym rozwiązaniem. Pożądane są nazwy domenowe, które okazują się łatwe fonetycznie, a także bezproblemowo pisane. Warto na to zwrócić uwagę chociażby wtedy, gdy nosimy się z zamiarem inwestycji w adres internetowy z wyrazami obcojęzycznymi. Pamiętaj, że nie każdy, kogo chciałbyś na Twojej witrynie, musi być lingwistą.

Ocena: 5.0

Komentarze