Abonament z telefonem lub sam abonament. Co wybrać?

Telefon z abonamentemTelefon na abonament czy bez? Oto jest pytanie. Kwestia niemal jak z Szekspira, zamiast jednak żartować sobie z klasyka literatury, lepiej zgłębić w istotę pytania. W końcu znalezienie na nie odpowiedzi oznacza zaoszczędzone pieniądze. Czyli warto, prawda?

Według danych pochodzących z roku 2019 najwięksi operatorzy telefonii komórkowej sprzedają coraz więcej telefonów na abonament kosztem spadku sprzedaży kart prepaid. Ten trend jest trwały, choć powolny. Z każdym rokiem zwiększa się udział ofert abonamentowych na rynku. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Co nam daje telefon na abonament?

Smartfon to dziś jeden z najpopularniejszych obiektów pożądania, który bez problemu używać mogą osoby młodsze i starsze. Intuicyjne oprogramowanie, wysokiej klasy aparaty fotograficzne oraz dostęp do mediów społecznościowych to magnesy, które mocno działają na użytkowników. Wszystko to jednak przekłada się na wysoką wartość tych urządzeń, więc tylko niewielka część klientów decyduje się na zakup telefonu w sklepie. Doskonałą alternatywę w takim przypadku stanowi telefon na abonament i kupno smartfona w niższej cenie. Sporo dobrych rozwiązań abonamentowych i wysokiej jakości smartfonów w dobrej cenie oferuje sieć Red Bull MOBILE https://www.redbullmobile.pl/oferta/abonament/z-telefonem. Łatwo można dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych plan taryfowy oraz dobrać odpowiedni sprzęt. To popularne rozwiązanie stosowane przez operatorów telefonii komórkowej. Konkretny model telefonu staje się wówczas integralną częścią abonamentu, który co miesiąc odprowadza się do operatora. Jeśli zdecydujesz się na smartfon o stosunkowo niewysokiej cenie, wówczas opłata przy zakupie może być tylko symboliczna i wynosić np. złotówkę. W takiej sytuacji całościowy koszt telefonu wlicza się w opłacany abonament podparty umową na 12, 24 lub 36 miesięcy.

Abonament bez telefonu

Wybierając sam abonament, bez telefonu, możesz liczyć na jeszcze niższe miesięczne koszty, wówczas bowiem do rachunku nie jest doliczana rata za zakup telefonu. Co więcej, sieci komórkowe często oferują atrakcyjne programy lojalnościowe, z którymi związane są spore rabaty. Wystarczy podpisać długoterminową umowę i negocjować koszty. Przy jej przedłużeniu również można otrzymać atrakcyjne bonusy. W sieci Red Bull MOBILE zakup abonamentu bez telefonu oznacza atrakcyjny pakiet z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitów oraz przechodzącymi na następne miesiące gigabajtami danych. Możesz też wybrać najbardziej odpowiadającą ci długość umowy. Miesięczne koszty mieszczą się wówczas w granicach 30 złotych. Równie elastyczne są oferty abonamentowe. Ich ceny zaczynają się od 50 złotych, a w pakiecie możemy otrzymać 10 GB, rozmowy i SMS-y bez limitu, a także dostęp do muzyki w aplikacji Tidal. W najdroższej wersji ekskluzywnym bonusem jest comiesięczny czteropak Red Bulla, a w abonamencie za 200 złotych otrzymujesz nielimitowany Internet i kilka ciekawych atrakcji.

Komentarze