Acer Aspire 5 czyli idealny laptop do codziennego użytku

Acer Aspire 5Laptop Acer Aspire 5 swoją premierę miał w kwietniu 2017 r. i szybko spotkał się z uznaniem użytkowników. Laptopy z tej serii charakteryzują się bowiem starannym wykonaniem, dobrymi podzespołami oraz dobrej jakości matowym ekranem IPS pracującym w rozdzielczości Full HD. Wszystko to sprawia, że Acer laptop idealnie nadaje się do codziennego użytkowania.

Laptop Acer Aspire 5 - solidna aluminiowa obudowa i elegancki wygląd

Obudowa najnowszego modelu laptopa Acer z serii Aspire jest wykonana w większości z trwałego i solidnego materiału, jakim jest aluminium. Jest więc zarówno przyjemna w dotyku, jak i wytrzymała. Dotykając laptopa zauważymy także, że jego obudowa nie ugina się w praktycznie żadnym miejscu, co ma szczególne znaczenie dla osób intensywnie korzystających z urządzenia oraz często zabierających laptop także poza dom.

Nie bez znaczenia jest także sam wygląd zewnętrzny. Acer laptop prezentuje się bowiem niezwykle elegancko i z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom lubiącym laptopy o tradycyjnym wzornictwie. Warta wspomnienia jest także obecność portu USB typu C, który wkrótce stanie się standardem w nowoczesnych laptopach. Acer laptop już go posiada, co z pewnością docenią użytkownicy innych urządzeń wyposażonych w ten port.

Ekran IPS Full HD z matową powłoką

Acer Aspire 5 wyposażony został w znakomitej jakości matrycę przygotowaną w oparciu o technologię IPS. Dostępny jest w dwóch rozmiarach: o przekątnej 15,6 cala oraz większej 17,3 cala. Na uwagę zasługuje także wysoka rozdzielczość Full HD, która pozwala na wyświetlanie jeszcze większej ilości szczegółów, co pozytywnie wpływa na jakość użytkowania laptopa.

Technologia IPS sprawia, że wyświetlane na ekranie kolory są żywsze, bardziej intensywne i przyjemniejsze dla naszego oka. Warto także zauważyć, że Acer laptop wyposażony został w matowy ekran, co pozwala na wygodne korzystanie z niego w jasno oświetlonych pomierzeniach, na podwórku oraz w domu przy zapalonym świetle.

Acer laptop i jego konfiguracje sprzętowe - wybierz laptop idealny dla Ciebie

Laptop Acer Aspire 5 występuje w kilku konfiguracjach, co pozwala na wybranie urządzenia idealnego do potrzeb konkretnego użytkownika.

Różnice w konfiguracji dotyczą wielkości ekranu (17,3 cala i 15,6 cala), rodzaju zainstalowanego procesora (Intel Core i3, i5 oraz i7) oraz dysku (HDD lub SSD). Wszystkie laptopy z serii Aspire 5 korzystają natomiast z dedykowanej karty graficznej NVIDIA GeForce 940MX, która posiada 4 GB pamięci własnej. Taka karta graficzna znakomicie sprawdzi się przy obsłudze większości programów oraz gier komputerowych, co także czyni Acer laptop urządzeniem uniwersalnym.

Warto jednak zaznaczyć, że nawet wybierając laptop Acer Aspire 5 w najsłabszej konfiguracji (z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM i dyskiem twardym HDD) także możemy liczyć na wydajną pracę przy normalnym, codziennym użytkowaniu komputera.

Różne konfiguracje, w których dostępny jest Acer możemy między sobą porównać online. Pozwoli nam to wybrać najlepszy model tego laptopa dostosowany do naszych potrzeb. Laptop Acer Aspire 5 będzie idealnym zakupem, jeśli szukamy estetycznego, wytrzymałego i wydajnego komputera do rozrywki, nauki oraz do pracy biurowej.

Źródło: www.neonet.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze