Akcesoria do laptopów

Praca przy pomocy laptopaŻyjemy w czasach, w których właściwie każdy ma laptopa czy telefon. Dostęp do Internetu jest tak łatwy jak dostęp do powietrza czy wody. Ma to swoje dobre i złe strony. Skoncentrujmy się na tych dobrych. I na tym, jakie akcesoria do laptopów możemy nabyć.

Dysk twardy

To pierwsza sprawa. Dysk twardy ma znaczący wpływ na czas pracy bez zasilania, głośność, prędkość i wydajność sprzętu. Warto więc zainwestować w coś naprawdę dobrego i pójść w stronę dysków SSD. Jaki dysk SSD do laptopa kupić, dowiesz się z artykułu.

Plecaki i torby na laptopy

To bardzo ważne, by mieć odpowiednie etui na komputer. Takie, które będzie chroniło je nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale też zmienną temperaturą. Często zdarza Ci się zabierać ze sobą laptop w różne miejsca? Postaw na coś bezpiecznego i kup specjalną torbę lub plecak, który będzie gwarancją, że Twój sprzęt ma się bardzo dobrze. Znajdziesz też już wersję eleganckiej walizki na kółkach.

Akcesoria do laptopa

Stolik na laptopa lub podstawka chłodząca

To kolejny zabieg, który pozwoli Twojemu laptopowi działać dłużej i sprawniej. W ofercie znajdziesz już teraz nawet tekturowe podstawki, które tylko brzmią jak coś mało pewnego. To solidne i lekkie meble, które pozwolą Ci korzystać ze sprzętu nawet w łóżku podczas choroby. Inną opcją chłodzącą będzie też wentylator USB. Ten maleńki sprzęcik ochłodzi nie tylko Twój komputer, ale w upalne dni pomoże także Tobie!

Napęd optyczny zewnętrzny

Świetna sprawa dla laptopów pozbawionych wejścia na płyty DVD czy CD. Bez trudu znajdziesz poręczne i lekki modele, które świetnie sprawdzą się w podróży. To opcja przede wszystkim dla tych, którzy lubią posłuchać oryginalnych płyt lub obejrzeć dobry serial w odpowiedniej jakości.

Pamięć do laptopa

Przyda się wszystkim tym, którzy trzymają na swoich komputerach ważne pliki. Dobrze będzie je skopiować i trzymać w bezpiecznym miejscu w razie jakiejkolwiek awarii systemu. Jeśli więc trzymasz na swoim komputerze plik z pracą magisterską albo pamiątkowe zdjęcia sprzed lat - zadbaj o to, bo zrobić im kopię. Pamięć do laptopa ma też tę umiejętność, że skutecznie odciąża cały system, jeśli więc zrzucisz na nią kilka innych rzeczy, zobaczysz, że Twój komputer z miejsca przyspieszy i korzystanie z niego będzie jeszcze sprawniejsze.

Lampki USB

To maleńki i świetny wynalazek polecany szczególnie tym, którzy lubią korzystać z laptopa również nocą. Taką lampkę można przymocować tuż nad klawiaturą. Ułatwi to pisanie i odciąży odrobinę zmęczone oczy. Lampka też zwiększy gwarancję, że niczego nie upuścisz na komputer.

Akcesoria do laptopa

Spray i płyn do czyszczenia

Warto zadbać o sprzęt także od zewnątrz. Staraj się regularnie czyścić klawiaturę i miejsca między przyciskami, a także sam ekran. Zwiększy to komfort korzystania ze sprzętu i zagwarantuje, że będzie on działał dłużej i sprawniej.

Ocena: 5.0

Komentarze