Angielski przez Skype. Jak wygląda nauka?

Nauka angielskiego onlineDzięki nowoczesnym technologiom pojawiła się alternatywa dla tradycyjnych korepetycji. Jest nią lekcja za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype. Ta bardzo wygodna i skuteczna metoda przeprowadzania korepetycji z angielskiego, zdobywa coraz większa popularność zarówno wśród uczniów, jak i samych korepetytorów.

Na czym polegają korepetycje przez Skype?

Korepetycje przez Skype w gruncie rzeczy przebiegają podobnie do zwykłej lekcji. Tutaj także ma miejsce bezpośredni kontakt ucznia i korepetytora. Jedyna różnica polega na tym, że oboje porozumiewają się ze sobą sprzed ekranów swoich komputerów.

Do przeprowadzenia korepetycji przez Skype wystarczy:

 • komputer, laptop, ew. tablet
 • zainstalowana aplikacja Skype
 • kamerka internetowa
 • mikrofon i głośnik/słuchawki (wbudowane lub jako osobne urządzenia)
 • połączenie z Internetem

Dużym plusem takiej formy prowadzenia zajęć jest brak opłat za połączenie, ponieważ odbywa się ono przez Internet. Podczas korepetycji uczeń i prowadzący cały czas widzą i słyszą siebie nawzajem. Mogą także przesyłać sobie tekst oraz różnego rodzaju pliki w okienku czatu.

Korepetycje przez Skype dla mieszkańców małych miejscowości

Korepetycje z angielskiego przez Skype będą idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy w okolicy brak jest osób świadczących takie usługi stacjonarnie lub z dojazdem. Na tego typu sytuację narażeni są szczególnie mieszkańcy mniejszych miejscowości.

W takim wypadku, zamiast rezygnować z lekcji lub tracić niepotrzebnie czas i pieniądze na dojazdy do najbliższego dostępnego korepetytora, dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się wybór korepetycji przez Skype.

Kontakt z profesjonalnym korepetytorem

Wielu rodziców decyduje się na korepetytora, który po prostu jest łatwo dostępny w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie zawsze jednak jest to osoba doświadczona, która potrafi sprawnie przekazywać wiedzę.

W wielu wypadkach, lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnego korepetytora przez Skype, który zna się na swoim fachu. To dużo lepsze rozwiązanie zamiast lekcji u osoby, która jest korepetytorem z przypadku i nie ma talentu pedagogicznego.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Korepetycje przez Skype to także spora oszczędność czasu, zarówno dla ucznia (a nierzadko także jego rodziców, którzy muszą dowieźć dziecko do korepetytora), jak i osoby przeprowadzającej zajęcia. Ma to odzwierciedlenie w ponoszonych kosztach za dojazd. Z tego powodu zdarza się, że korepetycje przez Skype są oferowane w nieco niższej stawce niż te typowe.

Poczucie swobody i dobre rozwiązanie dla nieśmiałych

Wielu uczniów preferuje korepetycje przez Skype, ponieważ podczas nich czuje się bardziej pewnie i swobodnie. Lekcja angielskiego przez Internet jest także dobrym pomysłem dla osób nieśmiałych. Dzięki przebywaniu w domowym zaciszu mogą one łatwiej przełamać swoje bariery i spokojnie skupić się na nauce.

Elastyczniejszy grafik i szybsza możliwość zorganizowania korepetycji

Zdarza się, że uczeń nagle potrzebuje skorzystać z pomocy korepetytora. W przypadku stacjonarnych korepetycji często zapisy na kolejne spotkanie muszą być dokonywane z dużym wyprzedzeniem. Natomiast w przypadku korepetycji przez Skype, często łatwiej jest się szybko umówić z prowadzącym lekcję na dodatkowe spotkanie.

Także w razie choroby lub innej fizycznej niedyspozycji korepetycje przez Skype mogą bez problemu się odbyć, podczas gdy w przypadku tradycyjnej lekcji było to niemożliwe.

Zalety korepetycji przez Skype

Korepetycje przez Skype to nowoczesna i skuteczna forma przekazywania wiedzy. Główne korzyści z korepetycji przez Skype to:

 • możliwość odbycia korepetycji, gdy nikt w okolicy nie świadczy takiej usługi,
 • możliwość wyboru korepetycji z najlepszymi specjalistami zamiast korepetytorami z przypadku,
 • możliwość odbycia korepetycji pomimo choroby ucznia i konieczności przebywania domu,
 • oszczędność pieniędzy na ewentualne dojazdy do korepetytora lub dojazdy korepetytora do ucznia,
 • w awaryjnych sytuacjach (sprawdzian, kartkówka, zadanie domowe) istnieje duża szansa, że uda się szybko zorganizować dodatkowe zajęcia,
 • łatwiejsze planowanie grafiku kolejnych spotkań,
 • swoboda podczas zajęć i łatwiejsza koncentracja na nauce.

Poradę o nauce języka angielskiego przez Skype dostarczył serwis cezar-angielski.pl oferujący naukę angielskiego z dojazdem do klienta.

Ocena: 5.0

Komentarze