Aplikacje do obróbki zdjęć

Aplikacja do obróbki zdjęćRozwój technologii pędzi w zawrotnym tempie. Jeszcze 10 lat temu, nikt nawet wyobrazić sobie nie mógł, że za niedługo będziemy robić zdjęcia telefonem, jakość których przewyższy jakość zdjęć, zrobionych aparatem fotograficznym. Oczywiście, warto wspomnieć, że dużo zależy od fotografa, jego potencjału, a również aparatu, czy telefonu, jaki posiada, aczkolwiek nie da się ukryć, że robienie zdjęć stało się maksymalnie proste oraz dostępne. W dniu dzisiejszym, dzięki postępowi technologicznemu, każdy, kto posiada smartfon z dobrą kamerką, może pretendować na nazywanie się fotografem.

Nie wystarczy jednak samego kliknięcia w przycisk, żeby powstało dzieło sztuki. Poza dostrzeganiem szczegółów oraz piękna, wypracowanej techniki i własnego stylu, musimy nauczyć się również segregacji, obróbki oraz ułożeniu zdjęć na naszym, na przykład: portalu społecznościowym. Jednym z najbardziej popularnych portali, odnoszących się oraz stworzonych stricte do zdjęć, jest znany nam wszystkim - Instagram.

W każdej dziedzinie, talent to tylko 5% sukcesu, żeby osiągnąć czegoś więcej potrzebujemy wysiłku, ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Nie zapominajcie, że to praktyka czyni mistrza. Warto zacząć od historii fotografii, oglądając dzieła znanych fotografów. W ten sposób możemy zrozumieć rozwój oraz postęp tej dziedziny. Poza historią, ważne jest również inspiracja poprzez współczesne odbitki. Nawet, przeglądając Instagram, możemy znaleźć fotografów, styl których wydaję nam się być bliski do tego, co chcemy tworzyć i uczyć się od nich. Tak naprawdę, bardzo ważne jest nie tylko ćwiczenie, ale również naśladowanie znanych twórców. Nie ma w tym nić złego w naśladowaniu, jeżeli chodzi o sztukę. Ponieważ, patrząc na technikę profesjonalistów, uczymy się poprawności, przy tym, wyrabiając własny styl. Najważniejsze w tym naśladowaniu - nie zgubić siebie oraz swoje punktu widzenia. Oczywiście, rozmawiamy o początkach fotografii. Na dalszym etapie, nie bójcie się eksperymentować, próbować nowych technik robienia oraz postprodukcji zdjęć. Właśnie w ten sposób rodzi się w nas twórca i tworzy się jego wyjątkowość.

Najlepsza aplikacja do obróbki zdjęć - ranking

Wracając do tematu fotografii mobilnej, znajdziecie tutaj najlepsze aplikację do obróbki zdjęć na telefonie, które na pewno się przydadzą w drodze do tworzenia perfekcyjnych zdjęć oraz profili.

PINTEREST
Być może, aplikacja ta będzie się wyróżniała spośród wszystkich innych, ponieważ nie jest stworzona ani do zrobienia, ani do obróbki własnych zdjęć. Tutaj, możemy jedynie kolekcjonować zdjęcia z sieci, które nam się podobają, dzielić się swoimi zdjęciami, segregować je do folderów. To jest nieskończona biblioteka do inspiracji oraz wizualizacji. Ciekawą funkcją jest również wyszukiwanie zdjęć, podobnych do tego, co pokażemy. Czyli, mamy w rękach bardzo ładne kwiaty, nazwy których nie pamiętamy. Podnosimy je do kamerki i robimy zdjęcie, poprzez aplikację. Za kilka sekund, przed nami się pojawia tysiąc zdjęć oraz obrazków, na których widnieją te same kwiaty, również podpisane. Jeżeli wcześniej wspominaliśmy o tym, że przygodę z fotografią wartą zacząć od inspiracji oraz oglądania innych zdjęć, Pinterest jest idealnym narzędziem do tego. Na pewno, nie raz skorzystamy z danej aplikacji, w absolutnie różnych celach.

VSCO
Darmowa aplikacja, zestaw możliwości której jest naprawdę szeroki. Zaczynając od filtrów, poprzez narzędzia do obróbki zdjęć, kończąc ich udostępnianiem. Polecam jednak, dokupić dodatkowy pakiet filtrów, które są o wiele lepsze od podstawowych w darmowej wersji tej aplikacji. Cena to tylko 5$ miesięcznie. Po pobraniu aplikacji, każdy tworzy własne konto, gdzie w bibliotece można przechowywać obrobione zdjęcia. Raz na jakiś czas twórcy VSCO dodają nowe filtry, można się załapać na darmowe pobranie, można również kupić każdy filtr w różnej cenie, który się zapisuję na zawsze w naszych narzędziach na własnym koncie. Przez tą aplikację możemy również otworzyć kamerkę. która daje nam o wiele więcej możliwości, niż aparat fotograficzny w telefonie. Na przykład, możliwość zmiany ISO lub balansu bieli oraz wiele innych ustawień, podobnych do profesjonalnego aparatu fotograficznego. Jest również możliwość udostępniania zdjęć w VSCO, dzięki czemu inni użytkownicy tej aplikacji mogą je zobaczyć.

LIGHTROOM
Ten sam, z którego korzystają fotografowie, obrabiając swoje zdjęcie na komputerze. Tu możemy skorygować światło, a również stworzyć swoje własne filtry, które później możemy zastosowywać do innych zdjęć. Właśnie w ten sposób, powstaje własny styl i właśnie dzięki podobnej stylizacji zdjęć, profile blogerek lub fotografów na Instagramie wyglądają spójnie i magicznie.

SNAPSEED
Aplikacja, która również daje dużo narzędzi do retuszu zdjęć, aczkolwiek ma jedną wyjątkową funkcję, z której często korzystają użytkownicy Snapseeda. Jest to stempelek, dzięki któremu możemy w bardzo delikatny sposób, usunąć przedmioty, które nam przeszkadzają w danym zdjęciu.

AIRBRUSH
Aplikacja, która się przydaję w obróbce twarzy oraz pomaga w udoskonaleniu naszych zdjęć. Na przykład, pomaga usunąć zaczerwienienia albo zrobić naturalny makijaż.

OVER
Tutaj możemy poeksperymentować nad zdjęciami, dodając różne teksty lub obramowania. Chodzi tutaj, przede wszystkim, o możliwość stworzenia wyjątkowej wizualizacji oraz stylizacji naszych zdjęć.

UNUM
Dzięki funkcjom tej aplikacji, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać nasz profil na Instagram, zanim udostępnimy. tam nasze zdjęcie. Przydatne jest, przede wszystkim, dla tych osób, którzy dbają o ogólny wizerunek swojej strony oraz jego styl. Którzy, jedno zdjęcie dzielą na kolka kwadracików. Pozbędziemy się niepotrzebnych zmartwień na temat, jak to będzie wyglądało, ponieważ już będziemy w gotowości.

INSTASIZE
Pozwala nam na obcinanie zdjęć, żeby pasowały do relacji na instagramie, bądź umieszczenia fotografii z białą, czy kolorową ramką. Instagram jednak ma swoje własne wymiary zdjęć, nawet jeżeli odszedł od kwadratów, mimo wszystko, ucina czasami głowę bądź nogi, jeżeli zdjęcie jest za duże. Dzięki Instasize możemy to zdjęcie udostępnić z białymi paskami po bokach, ale z nieodciętą górą czy dołem.

UNFOLD
Aplikacja, która jest stworzona do tworzenia relacji. Są różne szablony, do których, dodając własne zdjęcia, tworzymy ciekawy kontent. Na pewno, takie relację, będą się wyróżniały spośród wszystkich innych, udostępnionych na Instagramie.

MEXTURES
W dniu dzisiejszym powraca moda na zdjęcia analogowe. Staramy się zrobić zdjęcia, jak najbardziej przypominające stare, ziarniste klisze. Właśnie Mextures może nam w tym pomóc. Podczas edycji zdjęć w tej aplikacji, dodamy wymarzone ziarno czy efekt "starości". Tutaj możemy również stworzyć oraz zapisać swój własnoręcznie stworzony filtr, który będziemy mogli wykorzystać później również do innych zdjęć. Minusem tej aplikacji jest jednak to, iż dostępna jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy systemu IOS, czyli można ją pobrać tylko na Iphone.

Istnieje jeszcze mnóstwo różnych darmowych oraz płatnych aplikacji do obróbki zdjęć, które dają wiele możliwości do tworzenia ciekawych projektów. Najważniejsze, nie zapominajcie eksperymentować, tworzyć własny styl, dzielić się swoimi zdjęciami z innymi oraz inspirować się sztuką innych twórców! Życzymy dużo pomysłów oraz piękna we wszystkim, co nas otacza!

Komentarze