Aplikacje na iPhone'a niezbędne dla każdego managera

iPhone aplikacjeJeśli jako manager zarządzasz pracą całego zespołu, musisz mieć pod kontrolą wiele aspektów. Chcesz ułatwić komunikację z członkami teamu i upewnić się, że wszystkie terminy są dopięte? Skorzystaj z możliwości, które dają poniższe aplikacje na iPhone'a!Evernote - notatki zawsze pod ręką

Skuteczne i szybkie notowanie to podstawa, jeśli chcesz jak najwięcej wynieść ze spotkania. Dlatego umiejętność selekcjonowania informacji i ich skrótowego zapisywania jest nie do przecenienia na managerskim stanowisku. Jeśli jednak na spotkania wybierasz się z plikiem luźnych kartek, nieważne, jak dobre są Twoje notatki - zawsze ryzykujesz, że zgubisz najważniejszą stronę albo będziesz mieć problem z rozczytaniem.

Dlatego do tworzenia notatek lepiej wykorzystać służbowego smartfona, np. iPhone 8. Aplikacja Evernote umożliwia szybkie zapisywanie informacji i przechowywanie ich w chmurze. Mogą mieć formę klasycznego tekstu, ale w appce zapiszesz również zdjęcia, notatki głosowe czy linki. Co najważniejsze, jeśli zsynchronizujesz program na swoim komputerze, po spotkaniu będziesz mieć dostęp do swoich zapisków bezpośrednio na jego ekranie. Dodatkowo notatkami łatwo podzielisz się ze współpracownikami.

iPhone aplikacje

Asana - najlepsza do zarządzania projektami

Skuteczne zarządzanie projektem w erze 2.0 w zasadzie nie obędzie się bez wygodnego środowiska internetowego, dostępnego dla współpracowników z każdego miejsca na ziemi. Dlatego aby dobrze skoordynować pracę zespołu, rozważ korzystanie z aplikacji Asana. Dzięki niej nie będziesz mieć problemu z tym, aby dopilnować wszystkich deadline’ów.

Najważniejsze funkcje programu Asana to:

  • podział na projekty i zadania,
  • przypisywanie osób odpowiedzialnych do zadań,
  • określanie terminów dla każdego podzadania,
  • przypomnienia o deadline'ach - powiadomienia push i mailowe,
  • komunikacja z wybraną grupą roboczą wewnątrz zespołu,
  • oznaczanie projektów i zadań kolorami i tagami.

Z Asany możesz korzystać zarówno na swoim smartfonie z iOS/Androidem, jak i tablecie czy komputerze. Jest też możliwe używanie programu z poziomu przeglądarki – masz więc dostęp do całego planera właściwie z każdego miejsca, w którym się znajdujesz.

iPhone aplikacje

Slack - do komunikacji z zespołem

Jeszcze kilkanaście lat temu głównym kanałem do rozmów między współpracownikami był telefon, a niedługo potem - poczta elektroniczna. Choć te sposoby wciąż się sprawdzają, na co dzień zespół potrzebuje szybszej formy komunikacji. Szczególnie w czasach, gdy w firmach nie brakuje osób pracujących zdalnie, więc organizacja spotkania twarzą w twarz jest utrudniona. Tę funkcję spełnia darmowa aplikacja Slack, kompatybilna z iPhonem, Androidem i Windowsem. Służy ona do komunikacji tekstowej - możliwe są tu rozmowy między dwoma osobami, chaty grupowe, jak i specjalne kanały służące do omawiania spraw związanych z poszczególnymi projektami. Do tych ostatnich dostęp mają tylko osoby zaangażowane, co pozwala uniknąć otrzymywania wielu powiadomień, które nas nie dotyczą.

Ocena: 5.0

Komentarze