Chcesz prowadzić bloga sportowego? Sprawdź, co jest Ci potrzebne

Blog sportowyBlogi sportowe motywują i dostarczają rozrywki. Prowadzenie takiej strony może dawać mnóstwo satysfakcji i przysporzyć tysięcy sympatyków. Poniżej lista rzeczy, które warto mieć, zanim założysz własny blog sportowy.

Własny blog sportowy - jaki sprzęt?

Warstwa wizualna jest na własnym blogu sportowym bardzo ważna. W ten sposób możesz udowodnić, co potrafisz w sporcie. Odróżnisz się też od konkurencji. Jeśli myślisz o tym, żeby poza prowadzeniem własnego bloga sportowego dzielić się też filmikami na Youtubie, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu.

Blogerzy lifestylowi czy związani z tematyką urody kręcą głównie statyczne ujęcia. W ich przypadku ważne jest dobre oświetlenie i stabilność. Bloger sportowy będzie kręcił głównie w ruchu. Wybierając kamerę, będzie szukał dodatkowych parametrów. Bardzo popularne są kamery do kręcenia pod wodą, dzięki którym można pochwalić się sukcesami w nurkowaniu. Kamera musi być lekka. Żeby pokazać relację z wyścigu kolarskiego czy rajdu można przymocować ją np. do kierownicy. Warto szukać takich z odpowiednim mocowaniem, które są odporne na wstrząsy.

Blog sportowy

Idzie nowe w sportowym blogowaniu

Obecnie dostępne możliwości techniczne pozwalają blogować jak nigdy wcześniej. Szczególnie w świecie sportu daje to zupełnie nowe możliwości kontaktu z użytkownikami, którzy mogą na żywo zobaczyć skok spadochronowy ulubionego blogera lub posłuchać jego relacji na podcaście.

W przypadku blogów poradniczych kręcenie filmików z instrukcjami to właściwie konieczność, by pokazać w praktyce swoje umiejętności. Opcje transmisji na żywo umożliwiają odbycie cotygodniowego treningu z widzami ćwiczącymi przed komputerem, a TikTok zrewolucjonizował dzielenie się tańcem. Wciąż pojawiają się nowe możliwości, a ci, którzy decydują się pierwsi, często mogą liczyć na szczególną sympatię fanów. Do tego wszystkiego przyda się telefon, który kręci wyraźne filmy. Idealnie, by był wodoodporny, co ułatwi korzystanie w ruchu.

Blog sportowy

Przed założeniem własnego bloga

Sportowe strony w sieci mają różne oblicza. Popularną niszą są blogi fitnessowe. Wystarczy wymienić dwa nazwiska: Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. One też zaczynały od dzielenia się z czytelniczkami na Instagramie czy blogu swoimi sposobami na wysportowane ciało.

Na drugim biegunie są blogi założone przez fanów sportu. Zawierają rankingi zawodników czy relacje z meczów. Tu bloger sam nie musi być sportowcem. Liczy się wiedza i doświadczenie.

Może się wydawać, że wszystko już było, ale w dziedzinie sportu nadal można zaskoczyć. Wśród niezliczonych blogów kolarskich nadal wyróżni się dobrze prowadzona strona o tzw. ostrym kole czy jeżdżeniu po mieście. Z kolei o jodze dla mam i dzieci można pisać zupełnie inaczej niż o tej wykładanej w indyjskich aśramach. Znalezienie inspiracji ułatwia fakt, że nowe dyscypliny wciąż powstają. Do niedawna nikt nie słyszał o e-sporcie, a dziś to też odłam sportowego blogowania. Osoby, które marzą o własnym blogu sportowym, mogą jeszcze wiele osiągnąć i to niekoniecznie pisząc o tym, o czym przed nimi pisali już inni.

Autor: www.euro.com.pl.

Komentarze