Co robić, gdy Macbook sprawia problemy?

Macbook problemyMacBook Pro to laptopy, które z roku na rok zyskują na popularności. Nic dziwnego. Nie dość, że są designerskie, to wyróżniają się swoją funkcjonalnością. Zastosowanie wysokiej jakości matrycy LED oraz naprawdę dobrych parametrów grafiki sprawia, że wyróżniają się na tle konkurencji. Natomiast innowacyjne rozwiązania zadowalają nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niestety jak każdy sprzęt, tak i MacBook’i Apple ulegają awarią. Co ronić, gdy MacBook sprawia problemy?

Jakie są objawy problemów z MacBook'iem?

Awaria MacBook'a może dotyczyć kilku elementów. W przypadku problemów z układem chłodzenia zauważysz przegrzewanie się laptopa. Później może dojść do uszkodzenia spoiw, chipu grafiki, a także procesora. Przegrzanie zazwyczaj występuje w przypadku zbyt dużej ilości krzu, która zalega na radiatorze laptopa, a także przy zaschniętych pastach termo-przewodzących.

Dość częstym przypadkiem jest pojawienie się komunikatu na niebieskim ekranie tzw. Blue Screen. Dotyczy on zazwyczaj uszkodzonej płyty głównej lub jednego ze sterowników. Może oznaczać także, że MacBook jest zawirusowany, a w najgorszym przypadku dysku twardego.

Co robić, gdy MacBook się nie włącza?

MacBooki uważane są za bardzo dobrej jakości sprzęt, ale awarie niestety czasami się zdarzają. Jednym z problemów może być to, że komputer nie chce się uruchomić. Zanim zdecydujesz się oddać sprzęt w ręce fachowców, sprawdź kilka rzeczy, aby upewnić się, że usterka jest poważniejsza, niż myślisz.

Zacznij od uruchomienia przycisku zasilania i skontroluj czy MacBook wydaje jakieś dźwięki. Jeśli nie, zasilenie może okazać się wadliwe. Najpierw sprawdź gniazdo. Podłącz do niego inne urządzenie i zobacz czy działa. Jak masz w domu zapasowy zasilacz, to podłącz komputer pod niego i spróbuj jeszcze raz go uruchomić.

Gdy problem nadal się pojawia, przytrzymaj klawisz zasilania przez 10 sekund. W ten sposób odetniesz moc i ponownie naciśnij klawisz zasilania, aby komputer włączyć. Gdy nie działa, skorzystaj z pomocy fachowców. Jeśli działa, ale ekran jest pusty, to wina zapewne leży po stronie matrycy i będzie trzeba ją wymienić.

Co zrobić, gdy MacBook sprawia problemy?

Jeżeli Twój MacBook nie działa prawidłowo, najpierw upewnij się, że usterka jest poważna. Nie podejmuj próby naprawy samemu, bo możesz pogorszyć sytuację, a nawet i utracić dane zapisane na komputerze. Najlepiej oddaj MacBook’a do autoryzowanego serwisu Apple. Pracują tam doświadczeni fachowcy, którzy sprawdzą i ustalą przyczynę, a następnie naprawią.

Okazuje się, że w niektórych przypadkach przyczyną problemu z MacBook'iem jest zalanie go cieczą. W takiej sytuacji serwisanci go dokładnie wyczyszczą: klawiaturę, touchpad, obudowę, a także całą elektronikiem. Jeśli to nie wystarczy, to wymienią zwierające układy płyty oraz części. Pamiętaj także, że MacBook wymaga przeglądu mniej więcej co 3 lata. Systematyczne dbanie o sprzęt pozwoli Ci zminimalizować ryzyko niechcianych problemów.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/serwis/

Komentarze