Co trzeba wiedzieć o myszkach gamingowych

Myszka gamingowaMyszki dla graczy, podobnie jak inne akcesoria, są obecnie dostępne niemal u wszystkich producentów sprzętu komputerowego. Różnią się jakością, ceną i przeznaczeniem. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie myszki do grania.

Często zakładamy, że najdroższe produkty są zarazem najlepsze. Tymczasem, zwłaszcza w przypadku sprzętu elektronicznego, bardziej niż na cenę powinniśmy zwracać uwagę na nasze indywidualne potrzeby. To, co najdroższe, niekoniecznie musi być najlepsze akurat dla nas.

W co Ty grasz?

Nie ma uniwersalnego sprzętu, który sprawdzi się równie dobrze w FPS, MMO i RPG. Najpierw zastanów się więc, w co najczęściej grasz. Jeśli są to gry typu World of Warcraft, zwracaj uwagę na liczbę przycisków. Im więcej programowalnych przycisków posiada twoja myszka, tym szybciej możesz obsługiwać polecenia i makra. Jeśli wolisz DOTA lub Heroes of the Storm, bardziej powinny cię interesować wartości DPI - zależy od nich szybkość i precyzja urządzenia. Szybkość będzie też bardzo istotna przy strzelankach FPS. Profesjonalni gracze celują w najwyższe możliwe parametry (ok. 8600 DPI). Oczywiście wszystko zależy także od indywidualnych preferencji, a także od rozdzielczości ekranu oraz czułości sensora myszy.

Jaki sensor myszy?

Do wyboru mamy trzy rodzaje sensora myszy - laserowy, optyczny oraz na podczerwień. Gracze najczęściej wybierają myszki optyczne, do których dokupują podkładkę. Ta ostatnia nie jest konieczna w przypadku myszek laserowych, te jednak mają inną poważną wadę. Nie można bez wpływu na ruch w grze przełożyć ich w inne miejsce. Okazuje się to problematyczne w ferworze wirtualnej walki. Myszki na podczerwień redukują ten efekt, a jednocześnie można posługiwać się nimi na każdej powierzchni.

Przewodowa czy bezprzewodowa - oto jest pytanie!

Choć myszki bezprzewodowe zyskują popularność, gracze wciąż częściej decydują się na tradycyjne rozwiązania. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba martwić się o rozładowanie baterii w trakcie gry. Idealnym rozwiązaniem są myszy dla graczy, które działają w obu trybach, ich cena wciąż pozostaje jednak odczuwalnie większa.

Oprócz parametrów technicznych, znaczenie mają również waga, rodzaj tworzywa, podświetlenie i ogólny wygląd myszki. Tu liczą się jednak przede wszystkim indywidualne upodobania gracza.

Więcej informacji i porad dotyczących sprzętu do grania na LenovoZone: https://lenovozone.pl/blog/myszka-dla-gracza-jak-wybrac-najlepsza.

Komentarze