Cyfrowe systemy domofonowe - podstawowe bezpieczeństwo domu

DomofonDomofony to podstawowy i zarazem bardzo skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w naszym domu lub biurze. Systemy domofonowe i wideodomofonowe oferują wiele różnych funkcji i możliwości, które pozwalają na precyzyjną weryfikację osób wchodzących na naszą posesję lub chcących dostać się do naszego mieszkania. To proste i skuteczne narzędzie kontroli zapewniające bezpieczeństwo na co dzień. Systemy domofonowe znacząco zyskały na popularności w ostatnich latach, stając się obecnie niemal standardem w każdym domu.

Skuteczne rozwiązania

Podstawowym urządzeniem instalowanym przez deweloperów w nowych mieszkaniach jest domofon analogowy lub cyfrowy. Spełnia on oczywiście swoją funkcję jednak w porównaniu do nowoczesnych wideodomofonów jego możliwości, są stosunkowo niewielkie. Wideodomofon bowiem oprócz standardowej funkcji rejestrowania dźwięku oraz obrazu, pozwala na znacznie więcej. Nowoczesne urządzenia tego typu są wyposażone w szereg dodatkowych technologii, które usprawniają weryfikację osoby chcącej wejść do naszego mieszkania. Jedną z takich funkcji jest w tryb nocny, umożliwiający wizualną weryfikację o każdej porze dnia lub w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Tryb nocny jest też szczególnie przydatny na słabo oświetlonych klatkach schodowych w starym budownictwie. Kamery zastosowane w nowoczesnych wideodomofonach potrafią rejestrować obraz pod szerokim kątem oraz nawet przy dużym natężeniu światła. Wideodomofony od renomowanych producentów korzystają również z dedykowanych aplikacji, które pozwalają na zdalny podgląd oraz kontrolę nad zabezpieczeniami. To dodatkowa wygoda dla użytkownika oraz możliwość podejrzenia tego, co dzieje się na klatce lub przed naszą posesją w czasie nieobecności w domu.

Wideodomofon jako część systemu Smart Home

Nowoczesne wideodomofony są ważnym elementem "inteligentnego domu", oferując możliwość przesyłania obrazu oraz dźwięku na znaczne odległości i pozwalając na szybki transfer informacji w obu kierunkach. Niektóre modele są wyposażone w precyzyjne systemy kontroli dostępu, które pozwalają na dostęp do drzwi poprzez użycie odpowiedniej karty. To świetne rozwiązanie dla firm, przyjmujących współpracowników, gości czy klientów. Nowoczesne wideodomofony dostępne na rynku oferują szerokie spektrum możliwości, w tym nie tylko głosową weryfikację, ale również stały monitoring naszego gospodarstwa domowego. Łączą zatem funkcję standardowego domofonu i kamery IP, co znacząco wykracza poza stereotypowe wyobrażenie o domofonie.

Szerokie spektrum możliwości

Cyfrowe wideodomofony oferują również możliwość instalacji i parowania ich w dowolnych konfiguracjach z innymi urządzeniami takimi jak elektrozamki czy rygle. Ceny domofonów wahają się w stosunkowo dużym przedziale. Droższe modele oferują oczywiście większe możliwości oraz lepszą jakość obrazu, a także liczne dodatkowe funkcje, które usprawnią proces weryfikacji. Warto przy zakupie urządzenia pomyśleć także nad dodatkowymi urządzeniami, które pozwolą rozbudować cały system. Urządzenie można rozbudować o akcesoria takie jak panele zewnętrzne, unifony, czy elektrozaczepy ułatwiające mocowanie systemu. Jeżeli nie wiesz jak skomponować optymalny zestaw , dopasowany do Twoich potrzeb możesz skorzystać z przygotowanych przez producentów kompletnych systemów, które będą oferować wszystkie niezbędne elementy.

Sześć powodów dla których warto zainstalować kamerę IP w swoim domu

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest niezwykle ważną kwestią, a kamera IP cctv stanowi jego główny składnik. Warto wiedzieć, że urządzenia tego typu nie są tylko dedykowane dla ochrony firm, czy miejsc publicznych ale niewielkim nakładem pracy i kosztów mogą również być skutecznym narzędziem ochrony naszego domu i mienia. Poznaj kilka praktycznych powodów dla których powinieneś rozważyć instalację kamery IP.

Zapewnia bezpieczeństwo

Powód najbardziej prozaiczny. Kamera IP zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie, stojąc na straży mienia i skutecznie odstraszają potencjalnych włamywaczy. Przeprowadzone przez producentów badania jasno wskazują, że co drugi sprawca przestępca zaniechał próby włamania widząc kamerę zainstalowaną na obiekcie. Dodatkowo w przypadku kradzieży, materiał nagraniowy z kamery będzie stanowić dowód w sprawie, który z pewnością pomoże wskazać sprawcę przestępstwa.

Komentarze