Grafika cyfrowa

Grafika rastrowa - zapis układu pikseli punkt po punkcie

Grafika rastrowa - tworzenieGrafika rastrowa. Jeszcze kilkanaście lat temu podstawą jakiejkolwiek grafiki komputerowej były programy Adobe Photoshop, darmowy Gimp czy nawet windowsowski Paint, z którym niemal każdy miał styczność i właśnie w nim stawiał swoje pierwsze kroki związane z grafiką.

Więcej…

   

Grafika wektorowa - formaty plików grafiki wektorowej

Formaty plików grafiki wektorowejGrafika wektorowa - formaty plików grafiki wektorowej. Pomimo tego, że większość ludzi jest wzrokowcami i ciężko wyobrazić sobie nasze życie bez graficznych form przedstawiania, to rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że na każdym kroku mamy do czynienia z różnorodną grafiką komputerową, która ma swoje określone zastosowania.

Więcej…

   

Rodzaje grafiki komputerowej

Rodzaje grafiki komputerowejGrafika komputerowa to nie jak myślą niektórzy prosty sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Najlepsi graficy na naszym rynku faktycznie otrzymują niemałe wynagrodzenie za swoją pracę, jednak wysiłek jaki włożyli oni w osiągnięcie odpowiedniego poziomu umiejętności i wiedzy jest równie imponujący.

Więcej…

   

Co to jest grafika wektorowa, zapis wektorowy?

Grafika wektorowaGrafika wektorowa - Obraz zapisany wektorowo jest przechowywany jako zespół standardowych elementów, takich jak linie (proste bądź krzywe), obszary, napisy, znaczniki itp.

Więcej…