Czy kurs angielskiego online to dobry wybór na początek nauki?

Kurs angielskiego onlineChciałbyś nauczyć się języka angielskiego, ale nie znasz nawet podstaw i boisz się, że kurs online nie jest dla Ciebie najlepszym wyjściem? Nic bardziej mylnego, zajęcia przez internet do doskonały wybór także w przypadku osób początkujących. Jakie mają zalety? Czy są równie skuteczne, jak kurs stacjonarny? Co robić, aby nauka angielskiego online przynosiła dobre efekty? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania!

Dla kogo nauka angielskiego online?

Dla kogo przeznaczone są kursy angielskiego online? Czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe lub poziomu znajomości języka, które uniemożliwiałyby poznawania go przez internet? Absolutnie nie! W tego typu zajęciach z powodzeniem mogą uczestniczyć maluchy, uczniowie szkół podstawowych, uczniowie przygotowujący się do matury lub innego egzaminu, osoby w średnim wieku i seniorzy.

Przynoszą one korzyść osobom na każdym poziomie zaawansowania i bez względu na to, jakim sposobem uczyły się angielskiego do tej pory. Co istotne, aby wziąć udział w kursie online, nie musisz być ekspertem w dziedzinie komputerów. Jeśli wybierz szkołę, która naukę rozpoczyna od dokładnego wytłumaczenia, jak wejść na zajęcia, na pewno sobie poradzisz - wystarczy kilka kliknięć myszką!

Czy nauka angielskiego online jest tak samo skuteczna jak stacjonarna?

Jeśli spotkałeś się kiedyś z opinią, że nauka angielskiego na kursie internetowym jest nieskuteczna, najprawdopodobniej została ona wygłoszona przez kogoś, kto sam nigdy jej nie próbował. To jeden z popularnych mitów na temat nauki angielskiego, który nie ma nic wspólnego z prawdą.

Zajęcia prowadzone za pośrednictwem nowoczesnej platformy pozwalają na uzyskanie warunków bardzo zbliżonych do tych, jakie panują na lekcjach w szkole. Słuchacze widzą i słyszą siebie nawzajem oraz nauczyciela, mogą pracować w grupach, prowadzić dyskusje, oglądać filmy, słuchać nagrań, wspólnie rozwiązywać ćwiczenia. Lektor korzysta z wirtualnej tablicy i może równie skutecznie przekazywać wiedzę, jak w tradycyjnej klasie.

Kurs angielskiego online

Niewątpliwe zalety i wady kursów angielskiego online

Czy nauka angielskiego online ma wady? Tak, da się kilka znaleźć. Jednak stworzenie list zalet jest o wiele łatwiejsze.

Wady nauki angielskiego przez internet:

 • energia - nie wszyscy lubią naukę online. Jeśli ważny jest dla Ciebie bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, możesz tęsknić za energią i atmosferą panującą na zajęciach stacjonarnych. Często okazuje się jednak, że po przywyknięcie do formuły zdalnej, Słuchacze przyznają, że lekcje przez internet są równie angażujące jak te w szkole językowej.
 • możliwość wyjścia z domu - jeżeli kurs języka angielskiego jest dla Ciebie okazją do wyjścia z domu i spotkania się z innymi osobami, zajęcia przez internet mogą wydawać Ci się mniej atrakcyjne niż te stacjonarne. Wbrew pozorom jednak, także na kursie online możesz poznać nowych, ciekawych ludzi i oderwać się od codziennych problemów.

Zalety nauki angielskiego przez internet:

 • wygoda - lekcje angielskiego w ukochanym, najwygodniejszym na świecie fotelu, z filiżanką idealnej, domowej kawy w dłoni? Wybierając kurs języka angielskiego online, dajesz sobie możliwość uczenia się tam gdzie chcesz, w warunkach, które najbardziej Ci odpowiadają.
 • oszczędność czasu - ucząc się przez internet, nie musisz dojeżdżać do szkoły językowej, walczyć z korkami i gorączkowo szukać miejsca parkingowego. W przypadku zajęć odbywających się dwa razy w tygodniu, na dojazdy trzeba poświęcić nawet 2-3 godziny, a jeśli mieszkasz poza miastem - nawet więcej. Kurs online pozwoli Ci wykorzystać ten czas na coś innego, np. relaks czy pomoc dziecku w pracy domowej.
 • bezpieczeństwo - pandemia koronawirusa zmieniała wiele w naszym życiu i codzienności. Przebywanie z grupą innych ludzi w zamkniętym pomieszczeniu przestało się nam kojarzyć z miłym spędzaniem czasu, a stało się zagrożeniem dla zdrowia naszego i naszych najbliższych. Dzięki nauce online nie musisz rezygnować z marzenia o tym, aby nauczyć się mówić po angielsku. Możesz to robić w bezpieczny odpowiedzialny sposób.
 • wysoka skuteczność - jak pisaliśmy powyżej, dobry kurs języka angielskiego online nie ustępuje skutecznością zajęciom odbywającym się w szkole. Oferuje dokładnie takie same możliwości szlifowania wszystkich umiejętności, łącznie z mówieniem.
 • elastyczność - jeżeli wybierzesz kurs angielskiego online z elastycznym grafikiem, np. w szkole Speak Up, będziesz mógł samodzielnie decydować o tempie nauki, bez konieczności dostosowywania się do grupy. Dodatkowo będziesz mógł tworzyć własny program nauki i wybierać te zajęcia, które są dla Ciebie najlepsze i najbardziej potrzebne. Nie będziesz musiał zobowiązywać się do uczestniczenia w zajęciach zawsze w tych samych dniach i godzinach w każdym tygodniu - możesz elastycznie dostosowywać ich grafik do swojego życia osobistego i zawodowego. Poza zajęciami z nauczycielem otrzymasz dostęp do nowoczesnych, autorskich zajęć multimedialnych, które pozwolą Ci ćwiczyć słuchanie, mówienie, słownictwo, pisanie i gramatykę, kiedy tylko zechcesz. Czy możesz wyobrazić sobie bardziej elastyczny system nauki?
 • niskie koszty - nauka angielskiego przez internet wcale nie jest droższa niż lekcje w szkole stacjonarnej. Wręcz przeciwnie, oferta cenowa jest zwykle bardziej atrakcyjna.

Nauka angielskiego dla początkujących - jak wybrać odpowiedni kurs

W przypadku osób początkujących wyjątkowo ważne jest wsparcie nauczyciela. Solidne podstawy okazują się ważne na dalszych etapach nauki, dlatego postaw na kurs, którego formuła pozwoli osiągnąć zamierzony cel dydaktyczny.

Zwróć także uwagę, czy kurs oferuje dostęp do dodatkowych zajęć multimedialnych, które pomogą Ci utrwalić zdobytą wiedzę.

Kilka rad jak sprawić by nauka angielskiego przez internet była maksymalnie efektywna

Co zrobić, aby nauka była skuteczna i szybko przynosiła rezultaty? Oto kilka porad od lektorów szkoły Speak Up:

 • postaw na systematyczność - lepiej uczyć się codziennie 15 minut niż dwie godziny raz na dwa tygodnie. Za wszelką cenę unikaj dłuższych przerw w nauce, które powodują, że zapominasz wszystkiego, co nauczyłeś się do tej pory.
 • odrabiaj prace domowe - prace domowe zadawane przez nauczyciela pozwalają Ci powtórzyć i utrwalić materiał, dzięki czemu szybciej osiągniesz swój cel.
 • pamiętaj, że gramatyka jest ważna - dobre zrozumienie podstawowych zagadnień gramatycznych bardzo ułatwi Ci naukę angielskiego na wyższych poziomach zaawansowania.
 • korzystaj z każdej okazji, aby mówić - nigdy nie jest  za wcześnie na to, aby ćwiczyć konwersację, nawet jeśli Twój zasób słownictwa jest mocno ograniczony. W ten sposób nie dopuścisz do rozwinięcia się blokady językowej. Bądź aktywny na zajęciach, zadawaj nauczycielowi pytania, bierz udział w rozmowach.
 • otaczaj się angielskim - nauka angielskiego nie musi ograniczać się do zajęć z lektorem i pracy z ćwiczeniami multimedialnymi. Zadbaj o to, aby angielski otaczał Cię codziennie - słuchaj angielskich piosenek, oglądaj filmy i seriale w angielskiej wersji językowej (możesz włączyć polskie napisy), znajdź aplikację z brytyjskimi lub amerykańskimi stacjami radiowymi i słuchaj ich zamiast polskiego radia.

Kurs angielskiego online

Podsumowanie

Kurs angielskiego online to trafiony wybór także w przypadku osób początkujących. Wysoka skuteczność, wygoda i bezpieczeństwo sprawiają, że uczysz się szybko, a same zajęcia są przyjemnością - nawet na poziomie początkującym!

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.

Komentarze