Czy smartband to dobry wybór?

SmartbandWielu z nas traktuje nasze zdrowie i kondycję dużo poważniej niż kiedyś. Jeśli szukasz sposobu na poprawę ogólnego stanu zdrowia i powrotu do trybu fitness, urządzenia takie jak smartband mogą ułatwić utrzymanie motywacji. Wiele wzorów i kolorów pozwala na wybór idealnej opaski, która będzie pasować do codziennych i sportowych strojów.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze opaski?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup smartband, upewnij się, że ma on duży, dotykowy wyświetlacz i dobrą rozdzielczość. Czytelność informacji jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli chcesz na bieżąco monitorować swoje postępy.

Powinieneś pamiętać o wytrzymałości i wodoodporności, aby nie martwić się, że opaska ulegnie uszkodzeniu podczas deszczu, pływania w basenie lub morzu. Urządzenia z klasą szczelności 5 ATM są odporne na wodę do 50 metrów, zgodnie z normą ISO 22810:2010. Nie zabieraj jednak swojej opaski do nurkowania lub uprawiania jakichkolwiek sportów wodnych, chyba że jest to wyraźnie zatwierdzone przez producenta.

Zastanawiając się nad wyglądem, pamiętaj, że smukły smartband będzie łatwiejszy do noszenia przez cały dzień. Sprawdź, czy wybrany model posiada wymienne paski, dzięki czemu można dopasować go do stroju lub do innych celów. Opaska fitness to również doskonały pomysł na prezent. Model huawei band 4 różowy sprawdzi się jako urodzinowa niespodzianka.

Jakich funkcji szukasz?

Opaska fitness być może nie udostępni ci tak szczegółowych danych, jakie można uzyskać na drogich smartwatchach, ale ma funkcje, które mogą okazać się przydatne dla wielu osób. Szukaj opasek fitness, które monitorują poziom tętna i śledzenie snu. Niektóre urządzenia pozwalają na korzystanie z wielu trybów sportowych, takich jak bieganie na świeżym powietrzu, bieżnia, jazda na rowerze, chodzenie, pływanie w basenie, indoor cycling, joga i inne. Są to podstawowe cechy, które prawdopodobnie znajdziesz w większości opasek fitness.

Oprócz tego, przydadzą się powiadomienia z aplikacji oraz powiadomienia o połączeniach telefonicznych oraz wiadomościach. Każda marka dodaje również kilka dodatkowych funkcji, aby zapewnić użytkownikom większą wygodę.

Śledzenie tętna jest obecnie dostępne w większości opasek. Monitorowanie wysokości tętna jest kluczowe przy wszystkich aktywnościach sportowych. Funkcja ta działa w smartwatchach i opaskach fitness w ten sposób, że czerwone i podczerwone czujniki z tyłu urządzenia świecą światłem na skórę użytkownika. Odbite światło jest wykorzystywane do oszacowania pulsu. Więcej czerwonego światła oznacza wyższy poziom, więcej światła podczerwonego oznacza słaby poziom.

Monitorowanie i analiza snu to kolejna przydatna funkcja, którą ma wiele modeli opasek fitness. Użytkownicy może sprawdzić swój czas trwania snu, jego regularność i przerwy.

Analiza danych, jakie zbiera dla ciebie smartband to kolejny krok w drodze po zdrowie i wprowadzenie zmian w codziennych czynnościach.

Bardziej wymagający użytkownicy, powinni zastanowić się nad wyborem smartwatcha, który z pewnością zaoferuje większą liczbę funkcji. Jeśli jednak twoją główną motywacją jest kontrola sportowych aktywności i wyników, opaska smartband będzie najlepszym rozwiązaniem. To urządzenie jest szczególnie polecane przy ograniczonym budżecie.

Komentarze