Czy warto zamówić internet na kartę bez limitu danych?

Internet na kartęInternet na kartę często postrzegany jest jako rozwiązanie dość kontrowersyjne. Ma niewątpliwe korzyści - np. brak jakichkolwiek zobowiązań wobec operatora. Trzeba jednak też mieć świadomość, że poszczególne usługi będą droższe niż w przypadku abonamentów. Czy takie rozwiązanie ma sens, jeśli planujemy zamówienie internetu na kartę bez limitu danych?

Trudno dziś wyobrazić sobie codzienność bez swobodnego dostępu do internetu mobilnego. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i tych, dla których szybka i stabilna sieć to podstawa aktywności biznesowej. Dla tych pierwszych ważna jest swoboda: nieograniczone sięganie po zasoby social media, sprawdzanie Google Maps bez obaw o to, że pakiet dobiega końca czy też dostęp do Spotify bez ograniczeń. Z kolei LTE dla firmy musi być nielimitowane, gdy konieczne jest wysłanie dużych e-maili czy inna swoboda w zakresie transferu pakietów.

Niewątpliwie internet na kartę bez limitu danych można dziś uznać za standard niezależnie od tego, kto go używa. Nie brak jednak pytań i wątpliwości - czy taka opcja się opłaca i ile kosztuje. Jak to wygląda, gdyby wziąć pod lupę opcję prepaid?

Jaka jest cena internetu bez limitów danych?

Zamówienie internetu bez limitów danych będzie z pewnością wiązało się z większym kosztem niż opcja, w której zamawia się określony pakiet GB. Stąd wiele osób decyduje się na inny wariant - abonament i LTE, w którym nie ma ograniczeń danych. Bardzo przydatna przy takiej analizie opłacalności może być porównywarka PanWybierak.pl, która w prosty sposób pozwala sprawdzić zasięg działania poszczególnych usług i przejrzyście prezentuje ceny internetu mobilnego bez ukrytych kosztów. Można też przyspieszyć sam proces zamówienia usługi zamawiając internet LTE bezpośrednio z poziomu serwisu.

Analizując ceny internetu bez limitu danych trzeba sprawdzić nie tylko, jaka jest cena pakietów, ale również sprawdzić koszt usługi w porównaniu do innych. W ten sposób użytkownik może szybko i bezproblemowo otrzymać odpowiedź na pytania, czy internet mobilny bez limitów danych opłaca, czy też jednak zdecydować się na opcję tańszą i z dużym pakietem GB.

Niewątpliwie wcześniej trzeba jednak sprawdzić i policzyć, jak dużo GB dany użytkownik zużywa średnio w skali miesiąca. To bardzo istotne, bo daje najbardziej konkretną odpowiedź, czy internet bez limitu danych - a więc droższy - się rzeczywiście opłaci. Dopiero na tej podstawie można precyzyjniej dobrać odpowiedni pakiet internetu mobilnego.

Jak często używasz Wi-Fi?

Nie warto kierować się wyłącznie cenami, ale też zdrową logiką. Należy np. zwrócić uwagę, że przebywając przez większość czasu w miejscach, gdzie dany telefon korzysta z Wi-Fi, wykorzystanie LTE będzie znikome. Czy jest sens wtedy płacić?

Przykładem będzie sytuacja, w której np. użytkownik spędza czas od godz. 8 do 16 w biurze, gdzie używa sieci bezprzewodowej. Sieć mobilna będzie więc tu wręcz bezużyteczna. Z kolei wraz z powrotem do domu - załóżmy, że ok. godz. 17 - smartfon najczęściej także używa Wi-Fi. W tym układzie zamawiany pakiet LTE nie musi być duży. Różnić się ta sytuacja będzie wtedy, gdy klient sieci komórkowej jest mobilny - np. pracuje jako przedstawiciel handlowy często będący w samochodzie. Przy takim trybie pracy stały dostęp do sieci będzie bardzo istotny.

Komentarze