Dlaczego warto programować w Python?

ProgramowanieJęzyk programowania Python jest nie tylko dobrym wyborem na początek swojej przygody z kodowaniem, ale także na trwanie z nim i specjalizowanie się w jego możliwościach. Python ma wiele zalet nie tylko w kontekście jego nauki, ale także zastosowania i potencjalnych zarobków. Dlaczego warto rozpocząć programowanie w Python?

Python wykorzystywany jest do tworzenia dużych aplikacji desktopowych i mniejszych webowych, gier i programów na telefony komórkowe, a nawet do programowania sprzętu AGD! Zalet jest całe mnóstwo, a jego prostota, jak widać powyżej, wcale nie oznacza wąskiego zastosowania.

Dlaczego warto znać język programowania Python?

Największe zalety programowania w Python można zawrzeć w trzech słowach: prosty, wydajny i przyszłościowy. Dzięki łatwej do nauczenia się konstrukcji, przypominającej komunikaty z codziennego życia i składnię języka angielskiego można w niedługim czasie rozwijać umiejętności i z powodzeniem tworzyć bardziej zaawansowane programy. Programowanie w Pythonie odpowiednich funkcji pozwala na wydajną pracę z dużymi zbiorami danych tzw. Big Data, które są przyszłością rynku i coraz więcej firm decyduje się na ich skrupulatną analizę. Dzięki wielu funkcjom wykorzystanie języka Python do przetwarzania tak dużej ilości informacji jest niekwestionowane. Programiści zajmujący się na co dzień kodowaniem w Pythonie nie muszą obawiać się o swoją przyszłość. Python jest w czołówce najlepiej opłacanych języków programowania na świecie, a dzięki jego szerokiemu zastosowaniu pracę znajdzie się niemalże w każdej branży.

Nauka programowania w Python

Naukę programowania w Python można rozpocząć na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na samodzielnym kształceniu się w domu, drugi to pójście do szkoły programowania. Trzeci to dofinansowanie do kursu programowania i nauka pod okiem doświadczonym programistów. Jednym z wariantów dofinansowania jest opłata szkolenia z własnych środków, a następnie podjęcie pracy w firmie partnerskiej, co da szansę uzyskać zwrot w wysokości kilkudziesięciu procent. Można również skorzystać z Ministerstwa Rozwoju i jego pożyczki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Zwrot wynosi wtedy około 25%. Trzecią opcją jest Projekt OPEN (Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej), który także pozwala na odzyskanie 25% wpłaconej kwoty za szkolenie. Oferta dofinansowania do kursu programowania dostępna jest dla wszystkich osób pełnoletnich z polskim obywatelstwem.

Ocena: 5.0

Komentarze