Ewidencja czasu pracy godna XXI wieku

Ewidencja czasu pracyProwadzenie własnego przedsiębiorstwa to ogrom pracy, która trwa praktycznie całą dobę. Im większa ilość zatrudnionych pracowników, tym obowiązków pracodawcy przybywa. Jedynym z nich jest rejestracja czasu pracy pracowników zatrudnionych w firmie oraz przestrzeganie obostrzeń wynikających z Kodeksu Pracy.

Tradycja kontra przyszłość

Niektórzy przedsiębiorcy lubią się trzymać starych, sprawdzonych metod prowadzenia swojego biznesu. Nie mniej jednak korzystanie z rozwiązań, jakie daje nam XXI wiek, jest ogromnym ułatwieniem i oszczędnością, nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Dzięki automatyzacji większej ilości zadań firma może funkcjonować w płynny sposób oraz działać znacznie szybciej. Korzystanie z programów komputerowych i aplikacji ułatwiających np. prowadzenie ewidencji czasu pracy niweluje również ryzyko pomyłki, która każdemu, nawet najbardziej skrupulatnemu pracownikowi kadr, może się zdarzyć. Jedną z aplikacji przeznaczonych dla firm jest program INEWI, który znacznie ułatwia kwestie związane z zatrudnianiem pracowników, czyli między innymi rejestrację czasu pracy, sporządzanie grafików pracy, a nawet zarządzanie urlopami. Dzięki aplikacji koordynowanie pracy nawet znacznej ilości pracowników jest po prostu dużo prostsze. Co więcej, aplikacja jest w pełni kompatybilna z popularnymi programami kadrowo-płacowymi, dzięki czemu łatwo można operować elektronicznymi danymi i prawidłowego zarządzać kadrami. Program sam rejestruje czas pracy każdego z pracowników, wszystkie przerwy, spóźnienia oraz nadgodziny. System gromadzi wszystkie dane dotyczące konkretnego pracownika, które można następnie pobrać w formie wygodnego raportu, by ocenić efektywność pracy danej osoby. Co najważniejsze, dzięki aplikacji INEWI rejestratorem czasu pracy staje się każde urządzenie wyposażone w system Android. Może to być np. służbowy telefon lub tablet. Jest to spora oszczędność kosztów, gdyż specjalistyczne rejestratory czasu pracy osiągają kwoty nawet 1000 zł za sztukę.

Więcej na temat ewidencji przeczytasz we wpisie: Jak efektywnie prowadzić ewidencję czasu pracy?

Ułatwienie dla pracodawcy zgodne z Kodeksem pracy

Nowoczesne narzędzie ułatwiające prowadzenie ważnej dokumentacji, o którą musi zadbać każdy pracodawca zatrudniający pracowników, to ogromne ułatwienie pracy dla działu kadr. Chodzi chociażby o kartę ewidencji czasu pracy, której cyfrowy odpowiednik dostępny on-line zawiera wszystkie wymagane przez Kodeks Pracy informacje. Kolejnym, ważnym ułatwieniem jest tworzenie grafików pracy w zgodzie z obowiązującym Prawem Pracy. Program pomaga stworzyć plan pracy z zachowaniem koniecznych przerw między jedną a drugą zmianą, czy też norm godzinowych na przestrzeni tygodnia bądź miesiąca. Zatrudniając dużą liczbę pracowników, sprawdzanie wszystkiego samodzielnie za pomocą tradycyjnych metod, takich jak karty pracy, listy obecności czy raporty zmianowe, jest sporym wyzwaniem, które wymaga dużego skupienia oraz czasu.

Ewidencja czasu pracy w inewi.pl to rozwiązanie, które gwarantuję usprawnienie tego niełatwego procesu i przeniesienie go w standardy XXI wieku.

Komentarze