Firma

Kopia zapasowa - sprawdzony sposób ochrony danych Twojej firmy

Artykuł sponsorowany

Kopia zapasowaCiągły postęp technologiczny i potrzeba nieograniczonego dostępu do źródła różnych danych, w dowolnym momencie, spowodowały, że społeczeństwa nie są już w stanie komfortowo pracować i funkcjonować, bez odpowiedniego sprzętu teleinformatycznego. Zarówno przedsiębiorstwa działające na dużą skalę, jak i firmy o zasięgu lokalnym, są coraz bardziej uzależnione od przechowywania informacji - przez lata gromadzą ogromne ilości danych, których utrata może doprowadzić do pogorszenia wizerunku firmy oraz strat finansowych, a w skrajnych przypadkach - do upadku spółki. Żeby uchronić się przed opisanymi sytuacjami, warto regularnie wykonywać kopie zapasowe, które umożliwią sprawne i proste przywrócenie danych w przypadku awarii.

Więcej…

 

Zastosowania technologii RFID w codziennym życiu i przemyśle

Technologia RFIDTechnologia RFID niegdyś nazywana s-f i pieśnią przyszłości, na stałe zadomowiła się w naszej rzeczywistości. Fakt jak subtelnie przeszła do codzienności, tylko dobitniej dowodzi jak bardzo istotna jest ta technologia.

Więcej…

   

W chmurze - na czym polega cloud computing?

Cloud computingCyfrowa chmura towarzyszy nam na każdym kroku. Możemy w niej słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet wykonywać przelewy. Trzymamy w niej dokumenty z pracy, zdjęcia rodzinne, pieniądze, a nawet poufne informacje. Czy to na pewno bezpieczne? I czym w ogóle jest chmura obliczeniowa?

Spróbujmy się jej przyjrzeć, aby sprawdzić, jak możemy skorzystać na cloud computingu nie narażając się na wyciek lub utratę danych.

Więcej…

 

Ataki DDOS

Ataki DDOSDDOS jest atakiem na system komputerowy, który uniemożliwia działania, ponieważ wszystkie wolne zasoby zostają zajęte. Przeprowadzany jest równocześnie z wielu komputerów, które zaczynają atakować sprzęt ofiary, zasypując go fałszywymi ofertami skorzystania z usług. Prowadzi to do zawieszenia komputera ofiary.

Więcej…

   

Więcej artykułów…