Firma

Backup danych - dlaczego należy o nim pamiętać?

Backup danych31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu, który jest okazją do zwrócenia uwagi użytkowników na niebezpieczeństwo utraty danych w wyniku awarii urządzenia. Czy jednak wszyscy dbamy o kopie zapasowe? Czy firmy zdają sobie sprawę z tego, jakie mogą być konsekwencje utraty danych?

Więcej…

 

Serwery dedykowane

Serwer dedykowanyWspółczesne firmy coraz częściej potrzebują własnego data center. Cała infrastruktura techniczna, mechanizmy i procedury, które dbają o bezpieczeństwo i zapewniają ciągłość działania, składają się właśnie na to. Czym są serwery dedykowane i kiedy warto z nich skorzystać?

Więcej…

   

Zastosowania technologii RFID w codziennym życiu i przemyśle

Technologia RFIDTechnologia RFID niegdyś nazywana s-f i pieśnią przyszłości, na stałe zadomowiła się w naszej rzeczywistości. Fakt jak subtelnie przeszła do codzienności, tylko dobitniej dowodzi jak bardzo istotna jest ta technologia.

Więcej…

 

W chmurze - na czym polega cloud computing?

Cloud computingCyfrowa chmura towarzyszy nam na każdym kroku. Możemy w niej słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet wykonywać przelewy. Trzymamy w niej dokumenty z pracy, zdjęcia rodzinne, pieniądze, a nawet poufne informacje. Czy to na pewno bezpieczne? I czym w ogóle jest chmura obliczeniowa? Spróbujmy się jej przyjrzeć, aby sprawdzić, jak możemy skorzystać na cloud computingu nie narażając się na wyciek lub utratę danych.

Więcej…