Firma

Virtual Private Server - dlaczego na "tak"?

Prywatny serwer wirtualnyWybór odpowiedniego rodzaju hostingu jest uzależniony przede wszystkim od typu posiadanej przez Ciebie strony www. Przy zwykłych serwisach firmowych, czy mało rozbudowanych witrynach blogowych z reguły zupełnie wystarczające okazują się opcje hostingu współdzielonego, natomiast w przypadku nieco bardziej zaawansowanych platform działających online, dużo lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w nowocześniejsze serwery VPS, czyli Virtual Private Server. Na czym polega fenomen tej kategorii opisywanych usług internetowych? Sprawdź poniżej.

Więcej…

 

Dlaczego warto programować w Python?

ProgramowanieJęzyk programowania Python jest nie tylko dobrym wyborem na początek swojej przygody z kodowaniem, ale także na trwanie z nim i specjalizowanie się w jego możliwościach. Python ma wiele zalet nie tylko w kontekście jego nauki, ale także zastosowania i potencjalnych zarobków. Dlaczego warto rozpocząć programowanie w Python?

Więcej…

   

Zastosowania technologii RFID w codziennym życiu i przemyśle

Technologia RFIDTechnologia RFID niegdyś nazywana s-f i pieśnią przyszłości, na stałe zadomowiła się w naszej rzeczywistości. Fakt jak subtelnie przeszła do codzienności, tylko dobitniej dowodzi jak bardzo istotna jest ta technologia.

Więcej…

 

W chmurze - na czym polega cloud computing?

Cloud computingCyfrowa chmura towarzyszy nam na każdym kroku. Możemy w niej słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet wykonywać przelewy. Trzymamy w niej dokumenty z pracy, zdjęcia rodzinne, pieniądze, a nawet poufne informacje. Czy to na pewno bezpieczne? I czym w ogóle jest chmura obliczeniowa?

Spróbujmy się jej przyjrzeć, aby sprawdzić, jak możemy skorzystać na cloud computingu nie narażając się na wyciek lub utratę danych.

Więcej…