Firma

Co to jest wirtualny spacer i jak go wykorzystać?

Wirtualny spacerWirtualny spacer opiera się na panoramach sferycznych. Są to prezentacje, które pozwalają nam "przemieszczać się" po danej okolicy. Możemy przybliżać detale, a także poruszać się w dowolnym kierunku. Jak to możliwe? Panoramy powstają poprzez wykonanie serii zdjęć ustalonego punktu, a następnie nałożeniu na nich sfery. To właśnie dlatego możemy przed ekranem komputera zwiedzać dane miejsce - zupełnie tak, jakbyśmy rozglądali się w rzeczywistości. Wirtualne spacery wykorzystywane są wielu branżach, jednak najczęściej jest to turystyka oraz nieruchomości. Poniżej przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące tej technologii.

Więcej…

 

Różnica między UX a UI - warte zapamiętania

UX a UIPojęcia User Experience i User Interface bywają stosowane wymiennie albo używane w odniesieniu do zupełnie innych praktyk. Wspomnianych terminów nie powinno się jednak ze sobą mylić, a tym bardziej ich utożsamiać. Dowiedz się, czym różni się UX od UI i czym właściwie zajmują się specjaliści pracujący w tych dziedzinach.

Więcej…

   

Inteligente domy - wybawienie czy zagrożenie?

Inteligentny domTechnologia coraz śmielej wkracza do naszego życia. Można powiedzieć, że niektórym już je skradła. Obecna jest w postaci telefonów, gadżetów, a także systemów zabezpieczeń. Te ostatnie budzą szczególne kontrowersje. Jedni uważają je za kolejny etap w rozwoju, inni za największe zagrożenie dla ludzkości. Jak jest naprawdę? Oto zalety i wady nowej technologii na przykładzie inteligentnych domów.

Więcej…

 

Elektroniczna rejestracja czasu pracy - na czym polega przewaga terminali nad papierowymi kartami?

Elektroniczna rejestracja czasu pracyPapierowe karty ewidencji pracy odchodzą do lamusa. W nowoczesnych przedsiębiorstwach coraz częściej wykorzystuje się elektroniczne systemy rejestracji czasu pracy. To rozwiązanie wygodne zarówno dla przedsiębiorcy, jak i pracodawcy - ogranicza ilość formalności i konieczność żmudnego wypełniania papierowej dokumentacji.

Więcej…