God of War: Ragnarok już w przedsprzedaży

God of War: RagnarokPierwsze zapowiedzi God of War: Ragnarok pojawiły się już dwa lata temu, jednak gra dopiero teraz pojawiła się w przedsprzedaży. Fani kultowego cyklu długo czekali ze względu na problemy zdrowotne aktora, który odegrał rolę Kratosa. Gra już jest dostępna w przedsprzedaży, a jej premierę na konsolę PS4 i PS5 zapowiedziano na 9 listopada 2022 roku.

O co chodzi w God of War: Ragnarok?

God of War: Ragnarok skupia się na historii Kratosa, wojownika ze Sparty. Po traumatycznych przejściach i pokonaniu boga wojny, Aresa, zajmuje jego miejsce na boskim tronie. Kratos zostaje jednak zdradzony przez Zeusa i w zemście morduje wszystkich bogów. Jednocześnie dowiaduje się, że Zeus był jego ojcem. Chcąc odciąć się od przeszłości, Kratos zamieszkuje w nordyckim Midgardzie.

W Midgardzie poznaje żonę i płodzi syna, Atreusa. Jego żona wkrótce umiera i prosi, by jej prochy zostały rozrzucone na najwyższej górze pośród dziewięciu światów. Kratos wyrusza w podróż z synem, by spełnić prośbę ukochanej. W czasie wędrówki obaj bohaterowie narażają się bogom nordyckim i prowokują rozpoczęcie Ragnaroku, czyli bitwy między bogami a olbrzymami. Bitwa ma dać początek końcowi świata, a syn Kratosa ma odegrać w niej kluczową rolę.

Więcej newsów o najciekawszych grach przeczytasz na gaming.komputronik.pl.

Gracz w God of War: Ragnarok atakuje z punktu widzenia trzeciej osoby. Przemierza również liczne lokacje w wielu rejonach świata. Do walki z wrogami służą mu Ostrza Chaosu na ramionach Kratosa i topór Lewiatan z mocą lodu. Obronę ułatwia z kolei specjalna tarcza. Wraz z rozwojem fabuły Kratos zyskuje nowy sprzęt i ulepszenia oraz podnosi swoją potęgę za sprawą nowych zdolności.

God of War: Ragnarok dostępny w 4 edycjach

God of War: Ragnarok trafił do przedsprzedaży w 4 edycjach: Launch Edition, Digital Deluxe Edition, Collector’s Edition i Jotnar Edition. Launch Edition to wydanie podstawowe, w którym znajduje się gra i dwa pancerze dla bohaterów. Digital Deluxe Edition zawiera grę i wspomniane pancerze oraz uchwyty dla Ostrzy Chaosu i topora Kratosa, ścieżkę dźwiękową God of War: Ragnarok, minialbum z grafikami koncepcyjnymi od wydawnictwa Dark Horse Comics i pakiet awatarów do PSN. Całość uzupełnia motyw dla PS4.

God of War: Ragnarok Collector’s Edition zawiera dodatkowo steelbook, rzeźby bliźniąt Vanir i replikę Mjolnira. W wydaniu nie ma fizycznej płyty, a jedynie kod do pobrania gry z PSN. Jotnar Edition jest z kolei ekskluzywną wersją kolekcjonerską. Płyta winylowa ze ścieżką dźwiękową z gry, przypinki z sokołem, niedźwiedziem i wilkiem, Pierścień Draupnir i płócienna mapa drzewa Yggdrasil to dodatki, które spodobają się fanom serii God of War. W tym wydaniu również nie ma fizycznej płyty.

God of War: Ragnarok - dla kogo?

God of War: Ragnarok to gra odpowiednia nie tylko dla fanów całej serii. Mogą zagrać w nią gracze, którzy lubią walki i klimat fantasy. Rozbudowana fabuła sprawia, że rozgrywka przypadnie do gustu również fanom przygodowych tytułów. Na uwagę zasługuje dopracowana grafika i animacje, które sprawiają, że God of War: Ragnarok zapewnia znakomitą zabawę na wiele godzin. Wysoką jakość obrazu i animacji potwierdzają wszystkie dostępne zwiastuny, w których Kratos walczy ramię w ramię ze swoim synem. Całość prezentuje się bardzo dobrze, dlatego wśród graczy panuje atmosfera ożywienia na myśl o przedsprzedaży i nadchodzącej premierze tytułu.

Komentarze