Gogle VR - mini poradnik

Gogle VRGogle VR (Virtual Reality) stają się coraz bardziej popularne, a posiadanie ich w domu na własny użytek już nikogo nie dziwi. Dodatkowo, powstają gry, w które nie da się grać bez posiadania gogli VR. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego sprzętu i chcesz dowiedzieć się o nim więcej, koniecznie zapoznaj się z poniższym teksem. Zapraszamy do lektury!

Czym są gogle VR?

Na samym początku warto powiedzieć parę słów o tym, czym właściwie są gogle VR, czyli okulary wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości. Najprościej rzecz ujmując jest to urządzenie, które przy pomocy odpowiednich czujników oraz obrazu sprawi, że osoba, która je założy będzie miała wrażenie, że faktycznie jest w sztucznie wygenerowanym świecie. Jeszcze do niedawna takie rozwiązania kojarzone były z odległą przyszłością, lecz dziś już nikogo one nie dziwią. Okulary VR mogą być wykorzystywane zarówno do gier i oglądania filmów, jak i w symulatorach. W pierwszym przypadku mogą one w zależności od modelu współpracować z komputerem, konsolą czy nawet telefonem.

Co należy wiedzieć przed zakupem gogli VR?

Okulary Virtual Reality występują w najróżniejszych przedziałach cenowych. Nie da się ukryć, że jest to sprzęt stosunkowo drogi, jednak z pewnością wynagrodzi on swoim użytkownikom cenę, zmieniając jakość ich doświadczeń na zawsze. Jednym z najważniejszych aspektów, o którym należy pamiętać przy wybieraniu gogli VR jest gotowość naszego sprzętu na technologię tego rodzaju. Obraz wykorzystywany przez okulary w większości przypadków jest generowany za pośrednictwem komputera PC, konsoli czy też telefonu. Należy więc mieć pewność, że nasz PC jest dostosowany do technologii VR, w przeciwnym razie okulary nie będą po prostu działały prawidłowo. W przypadku konsoli również należy pamiętać o wyposażeniu jej w wymagany sprzęt np. PlayStation Camerę w przypadku PS.

Partnerem wpisu jest sklep - https://sklep.zenonvr.com/gogle-vr.

Jakie gogle VR są najlepsze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak postaramy się przedstawić poszczególne parametry, którym zdecydowanie warto poświęcić uwagę podczas dokonywania zakupu. Po pierwsze, jest to kąt widzenia, na jaki pozwolą okulary. W tym przypadku dość intuicyjne jest, że im będzie on większy, tym lepiej dla użytkownika. Kolejny bardzo ważny parametr to tzw. stopnie swobody oznaczane jako "DOF" z cyfrą z przodu. W tym przypadku również, im większa cyfra, tym lepiej - oznacza to bowiem, że czujnik okularów reaguje na większą ilość ruchów ciała użytkownika. Ostatnią istotną kwestią jest wyświetlacz, w jaki zaopatrzone są gogle oraz jego rozdzielczość. Skupiając się na wymienionych aspektach z pewnością każdemu uda się dokonać właściwego wyboru.

Komentarze