iPhone 14 coraz bliżej!

IPhone14Firma Apple co roku wprowadza nowości w swoim asortymencie. We wrześniu zeszłego roku na rynek wyszedł nowy iPhone 13, a już 7 września tego roku, odbędzie się premiera najnowszej jego wersji. Już od jakiegoś czasu świat technologiczny huczy o tej premierze i przewiduje, jakie nowości przyniesie iPhone 14. Poniżej znajdziesz najciekawsze informacje na temat tego nowego smartfona.

Cztery modele

W sklepach mają się pojawić aż cztery modele iPhone 14. Nie będzie wśród nich wersji mini – Apple zrezygnował z mniejszego ekranu, na rzecz urządzeń o większej przekątnej wyświetlacza. Te cztery wersje nowego smartfona to prawdopodobnie:

  • iPhone 14
  • iPhone 14 Max
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro Max

Można tu zauważyć powtarzalność, ponieważ takie modele istnieją już w starszych wersjach iPhone'a. Jak łatwo wywnioskować, iPhone 14 będzie miał bazową konfigurację, a w wersji Pro będzie wyróżniała się lepszymi podzespołami. Z kolei iPhone 14 Max to po prostu model z większym ekranem. Zatrzymując się przy tym temacie, rozmiary telefonów będą dwa -  przekątna modeli bazowych to 6,1", a w wersji Max to 6,7".

Nowe funkcje

Jak już wiemy, firma Apple potrafi zaskoczyć i wprowadzić w zachwyt. Eleganckie i estetyczne urządzenia to z pewnością znak rozpoznawalny tej firmy, ale potrafią też zadziwiać ciągle to nowymi funkcjami i rozwiązaniami technologicznymi. W Internecie krąży tez informacja, że iPhone 14 ma otrzymać wsparcie dla łączności satelitarnej, które umożliwiłoby wysyłanie wiadomości SMS, nawet tam gdzie nie ma dostępu do sieci komórkowej. Kolejną ciekawą funkcją ma być ''always on'', dzięki której ekran ma wyświetlać informacje, nawet gdy telefon jest wyłączony. Ta funkcja ma znaleźć się w wersji iPhone 14 Pro Max oraz iPhone 14 Pro (sprawdź ofertę na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,nowy-iphone). Oprócz tego, w tych dwóch modelach, pojawi się odświeżanie 120 Hz i funkcja ProMotion, dzięki czemu obraz będzie wyjątkowy płynny, a wyświetlacz lepiej i szybciej reagował na dotyk.

Żegnaj, notch!

W 2017 roku, wraz z nowym iPhone X, pojawił się notch – wcięcie na górnej części ekranu. Ten element bardzo podzielił użytkowników iPhone'a. Wiadomym jest, że posiada on wiele zwolenników, ale też mnóstwo osób go nienawidzi. Apple ma zrezygnować z tego rozwiązania, ale nie jest to do końca pewne. Informacje są różne, niektórzy twierdzą, że notch zniknie tylko w wersji Pro, ale o tym przekonamy się już 7 września!

Jeszcze lepszy aparat?

Ciekawe informacje można tez znaleźć na temat apartu w iPhone 14. Apple rzekomo zmienił dostawcę, dzięki czemu osiągi przedniej kamerki mają być jeszcze lepsze. Zmiany zajdą również w tylnym aparacie. Rozdzielczość ma zwiększyć się z 12 do 48 Mpix. Aparat ma otrzymać trzy soczewki - szerokokątną, utraszerokokątną i teleobiektyw. Plotki mówią również o zniknięciu wystającej części z aparatem, ma on być schowany w obudowie, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko uszkodzeń.

Premiera nowego iPhone'a

Premiera nowego iPhone'a to wielkie wydarzenie. Od pandemii odbywa się ono hybrydowo – dziennikarze będą mogli oglądać wydarzenie na żywo w Cupertino, a reszta może obejrzeć transmisję na stronie Apple. Konferencja Apple pod hasłem "Far Out" odbędzie się w najbliższą środę, 7.09, o godz. 19:00 czasu polskiego. Oprócz nowego iPhone'a 14, Apple ma pochwalić się nowymi akcesoriami:

  • Apple Watch Pro
  • Apple Watch Series 8
  • Apple Watch SE
  • nowe AirPods Pro

Komentarze