Jaką rolę w wyborze agencji oferującej tworzenie stron internetowych odgrywa portfolio?

PortfolioCzym jest portfolio, chyba każdy wie. Dla większości to zwykły zbiór dotychczasowych prac, który może być wskazówką, jakiej jakości usługi oferuje dana firma. Jednak portfolio to nie tylko zlepek zdjęć z dotychczasowych projektów. To także wszelkie informacje odnośnie danej usługi czy towaru. Możemy więc śmiało powiedzieć, że w wyborze usługi na strony WWW portfolio odgrywa bardzo ważną rolę. Dlaczego?

Dobre portfolio pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji!

Szukając agencji wykonującej strony internetowe, zawsze kierujemy się opinią. Jeśli nie znamy nikogo, kto mógłby polecić nam z czystym sumieniem daną firmę, swoje poszukiwania rozpoczynamy od internetu. A tutaj wybór mamy niemały i w zasadzie nie wiemy, czym kierować się podejmując ostateczną decyzję. Oczywiście jedni stawiają na lokalne tworzenie stron internetowych , inni wybierają kogoś do tej pracy zdalnie. Cóż, jeśli nie znamy tematyki, zdecydowanie lokalny wybór będzie bezpieczniejszy. Ale i lokalnie możemy mieć kilka czy nawet kilkanaście firm, które oferują tego typu usługi. Jak wybrać tę najlepszą?

Jeśli mamy dylemat, warto odwiedzić portfolio, które jest wyznacznikiem jakości. Niemniej jednak warto tutaj podkreślić, że portfolio jest zbiorem dotychczas wykonanych prac. A jak wiemy, prace te są zleceniami, więc firmy wykonują je zwykle ściśle według wytycznych klientów. Co za tym idzie, trzeba mieć na względzie fakt, że wygląd stron był podyktowany gustem klienta. Na co więc zwracać uwagę?

Profesjonalne agencje oferujące tworzenie stron internetowych i ich portfolio

Kiedy przeglądamy strony agencji interaktywnych jak Prograffing, często zaglądamy do portfolio bez uprzedniego zapoznania się z ogólnymi informacjami. To błąd. Warto najpierw poczytać o firmie, poznać jej ofertę, a dopiero zajrzeć do portfolio. Są jednak agencje, które już w samym portfolio mają konkretne informacje niezbędne w podjęciu ostatecznej decyzji. Należą do nich:

  • orientacyjny cennik,
  • szacowany czas realizacji,
  • informacje o tym, co zawiera dana oferta,
  • w jakich językach programowania tworzone są strony www.

To kluczowe informacje, które powinny się znaleźć w każdym portfolio. Przeglądając dotychczasowe prace, możemy dowiedzieć się, ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiej strony, jaki jest czas realizacji oraz w czym kodowany jest dany projekt. Warto jednak nadmienić, że stawki czy czas jest zwykle orientacyjny, wszak wiele zależy od dodatków oraz szaty graficznej i potrzeb klienta. Dlatego też portfolio jest jedynie przykładem, kierunkiem, który ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze zleceniobiorcy. Jeżeli poszukujesz sprawdzonej agencji, która tworzy strony internetowe, zapoznaj się z tą ofertą: https://prograffing.pl/strony-internetowe.

Strony WWW w portfolio lokalnego wykonawcy to gwarancja doświadczenia

Kiedy przeglądamy portfolio lokalnej agencji i widzimy strony firm, które dobrze znamy w okolicy, możemy czytać to jako gwarancję jakości. Dlaczego? Otóż skoro lokalni przedsiębiorcy postawili na daną firmę, to znaczy, że oferuje ona wysokiej jakości usługi. Warto zatem przejrzeć dotychczasowe prace, ale nie można zapominać również o zapoznaniu się z zakładką "o nas". To z niej dowiemy się najwięcej informacji o doświadczeniu, odniesionych sukcesach czy rodzaju świadczonych usług.

Należy także podkreślić, że w portfolio strony z wyglądu mogą być bardzo do siebie podobne, a w rzeczywistości znacznie się od siebie różnić. Dzieje się tak, gdyż dzisiaj wiele osób decyduje się na uniwersalną szatę graficzną, w której rozkład tabel jest bardzo do siebie podobny. Stąd na pierwszy rzut oka strony mogą wyglądać na niemalże identyczne. Jednak zwykle różnią się wieloma aspektami, które są widoczne dla administratorów. Klienci nie widzą strony "od środka" i jej systemu zarządzania treścią. A przy tworzeniu własnej strony firmowej, ten aspekt ma kluczowe znaczenie! Dlatego też portfolio to jedynie "wierzchnia szata" serwisu. Serce strony zwykle nie jest widoczne, ale to od niego zależy funkcjonalność całego projektu.

Komentarze