Jaki dysk do PS5 kupić? Zestawienie polecanych modeli

Dysk do PS5PlayStation 5 to najnowsza konsola Sony, która podbiła serca graczy. Cieszenie się możliwościami sprzętu najnowszej generacji to dla fanów gamingu wyjątkowa gratka. Jest jednak kwestia wbudowanego miejsca na gry - prędzej czy później, gracze mogą spotkać się z problemem braku pamięci na kolejny, pożądany na rynku tytuł.

O ile gramy w jedną, ulubioną serię, na przykład FIFA, problem nie powinien nas dotyczyć. Jednak większość graczy z dużą ciekawością podchodzi do nowych tytułów i chętnie wybiera nowości na podstawie recenzji lub po tym, jak obejrzą gameplay. Stworzenie własnej biblioteki gier, dopasowanej do osobistych preferencji, wymaga miejsca na dysku.

Na szczęście, zawsze można je dodać! Potrzebny jest do tego dysk do PS5. Jaki możemy wybrać i jak go zainstalować?

Dysk do PS5 - najważniejsze kwestie

Aby rozszerzyć pamięć PS5 i móc cieszyć się tytułami stworzonymi na najnowszą generację konsol, potrzebujemy dysku M.2, który jest dokładany wewnątrz obudowy. Czy to znaczy, że dyski przenośne, jakie znamy, zupełnie nam się nie przydadzą? Nie do końca - możemy przechowywać na nim gry stworzone na PS4 (które są kompatybilne z PS5) lub pliki na najnowszą konsolę, które przed uruchomieniem przeniesiemy do pamięci wewnętrznej.

Co zrozumiałe, prowadzenie takich operacji, jest mało wygodne i dość komplikuje proces uruchomienia ulubionej gry. Stąd wybór dysku M.2 wydaje się najbardziej optymalną opcją. Zamontowanie dodatkowego, superszybkieqo dysku SSD, pozwoli pozbyć się problemu z przenoszeniem plików, a także - pozwoli uruchamiać gry stworzone na PS5 - a przecież tych ciągle przybywa!

Aby dodać taki dysk do swojej konsoli, warto sięgnąć po oficjalną instrukcję stworzoną przez PlayStation - pozwoli to uniknąć błędów czy niedopowiedzeń. Na stronie znajdziemy także szczegółową specyfikację dysków, jakie możemy w ten sposób podłączyć, na przykład - zalecana prędkość odczytu sekwencyjnego to co najmniej 5500 MB/s.

Jak zamontować dysk w konsoli? Musimy zdjąć obudowę i we wskazanym gnieździe rozszerzeń umieścić dysk M.2. Gniazdo rozszerzeń przykryte jest specjalną pokrywą, przymocowaną za pomocą śruby - będziemy potrzebować narzędzia, by ją odkręcić.

Po zamontowaniu dysku i włączeniu konsoli, zostaniemy przeprowadzeni przez proces formatowania.

Jaki dysk do PS5 wybrać?

Szukając dysku M.2 do PS5, mamy kilka opcji do wyboru. Warto podkreślić, że chociaż dzięki jego instalacji łatwiej nam będzie korzystać z konsoli, musimy liczyć się z kosztami i czasem poświęconym na dołożenie dysku.

Jaki dysk wybrać? Oto lista polecanych modeli:

  • Dysk SSD SAMSUNG 500GB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO MZ-V8P500BW - to jedna ze stosunkowo tańszych opcji, jeśli szukamy dysku, który możemy dołożyć do konsoli. Transfer wynosi do 7000 MB/s, a interfejs PCIe 4.0 umożliwia płynne przetwarzanie danych. Optymalna temperatura utrzymywana jest dzięki technologii Dynamic Thermal Guard.
  • Dysk SSD WD BLACK SN850 NVMe SSD z radiatorem (PCIe Gen4) 500 GB WDS500G1XHE - pozwoli osiągnąć prędkość odczytu do 7000 MB/s. Model z wbudowanym radiatorem zapewnia odpowiednie chłodzenie. Pojemność dysku do 500 GB oznacza sporo miejsca na nowe tytuły gier!
  • Dysk SSD WD BLACK SN850 NVMe SSD z radiatorem (PCIe Gen4) 2TB WDS200T1XHE - dysk po pojemności aż 2TB, który nie idzie na żadne kompromisy. O chłodzenie zadba wbudowany radiator. Dysk osiąga niewiarygodne prędkości odczytu do 7000 MB/s.

Dysk to PlayStation 5 to akcesorium, które powinien rozważyć każdy miłośnik różnorodnych gier, jeśli lubi być na bieżąco z nowymi tytułami stworzonymi specjalnie dla sprzętów najnowszej generacji. W końcu konsola PS5 w sklepie MediaMarkt to jeden z hitów sprzedażowych - wydaje się więc, że ci, którzy jeszcze nie wymienili sprzętu do gry, zrobią to w niedługim czasie!

Komentarze