Komputery poleasingowe - dlaczego warto je kupować?

Komputer poleasingowyDobrej klasy komputer kosztuje minimum kilka tysięcy złotych i dla niektórych osób taki wydatek jest poza zakresem możliwości. Co jednak w sytuacji, kiedy chcesz kupić dobry sprzęt, ale jednocześnie maksymalnie na nim zaoszczędzić? Rozwiązaniem są komputery poleasingowe.

Zalety komputerów poleasingowych

1. Biznesowa półka

Poleasingowe komputery stacjonarne oraz laptopy poleasingowe są urządzeniami zaprojektowanymi dla sektora korporacyjnego. Są to urządzenia markowe, zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych podzespołów i z najwyższą dbałością o szczegóły. Dzięki temu możesz korzystać z rozwiązań oferujących więcej niż standardowe sprzęty. W wielu przypadkach komputery poleasingowe mają np. wysokiej klasy dedykowane karty graficzne, nowoczesne i pojemne dyski SSD oraz takie funkcjonalności jak szyfrowanie TPM. Wart uwagi jest w tym przypadku również standard wykończenia - komputery przeznaczone do leasingowania mają matowe matryce o szerokich kątach widzenia, bardzo wygodne klawiatury, precyzyjne touchpady i często wzmocnione konstrukcje.

2. Niskie ceny

Laptopy poleasingowe i komputery stacjonarne z leasingu to sprzęty użytkowane maksymalnie 4 lata (a z reguły do 3), więc są to sprzęty w dobrym stanie a mimo to bardzo tanie. Średnie ceny takich komputerów są o 50-70% niższe od cen rynkowych, więc zakup poleasingowego komputera bardzo się opłaca. W niektórych przypadkach (zakup kilku lub kilkunastu komputerów) możliwe jest też negocjowanie ceny i "uszczknięcie" kolejnych procentów. Zakup komputera poleasingowego pozwala uniknąć dużej inwestycji i wyposażyć się w solidny sprzęt za niewielkie pieniądze. Zaoszczędzona kwota może być wydana na akcesoria lub po prostu własne przyjemności.

3. Gwarancja

W warunkach korporacyjnych komputery nie są zniszczone ani mocno wyeksploatowane. Mało tego - przed sprzedażą są zawsze dokładnie wyczyszczone i przygotowane do dalszej eksploatacji. Przegotowanie obejmuje sprawdzenie działania wszystkich podzespołów, usuwanie kurzu i nakładanie pasty termoprzewodzącej. Na każdy komputer poleasingowy (przynajmniej w dobrych firmach), udzielana jest też gwarancja. Zwykle jest to gwarancja roczna.

4. Darmowy system operacyjny

Praktycznie wszystkie komputery poleasingowe mają wgrany system operacyjny, więc nie trzeba już wydawać pieniędzy na jego zakup. W przypadku starszych systemów wystarczy tylko aktualizacja, ale obecnie większość urządzeń działa z najnowszym systemem. Obecnie koszt zakupu systemu operacyjnego Windows 10 w wersji Home wynosi ok. 200 zł, natomiast Windows 10 Pro to wydatek rzędu 300-400 zł a za wersję Pro for Workstation trzeba zapłacić ponad 800 zł. Kupując laptopy poleasingowe w sprawdzonym miejscu, system dostajesz w gratisie.

5. Duży wybór

Leasing sprzętu IT jest bardzo popularny, dlatego duży jest też wybór laptopów i komputerów poleasingowych. Kupujący może dobrać sprzęt dokładnie dopasowany do swoich potrzeb, np. komputer dla grafika, laptop biurowy czy laptop wyposażony w slot na stację dokującą. W ofercie sprzętów poleasingowych można znaleźć komputery różnych marek i standardów - biznesowe ThinkPady, Lenovo, urządzenia Dell, Asus czy HP oraz dodatkowo akcesoria takie jak myszki i klawiatury w zestawach.

6. Duża dostępność

Komputery poleasingowe można kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Duży wybór komputerów poleasingowych można znaleźć w MDM Komputery. Na każdy komputer dostaniesz tam 12 miesięcy gwarancji i w cenie legalny system operacyjny Windows 10. Bogata oferta sprawia, że możesz wybrać komputer lub laptopa z dowolnej półki cenowej i wyposażyć się w taki sprzęt, jaki będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Ocena: 5.0

Komentarze

Marek
Jeżeli ktoś prowadzi firmę i tnie koszty, to jest to rozwiązanie warte rozważenia. Można też upolować perełki klasy premium jak ThinkPad X1 Carbon czy Microsoft Surface Pro.
https://scrascom.pl
Kalina
Też jestem zadowolona z poleasingowego komputera. Ja swój kupiłam na mdmkomputery. Nie przepłaciłam, a komputer świetnie śmiga.
Molly
Zakup poleasingowego sprzętu IT to dobra okazja na stanie się posiadaczem dobrego pod względem parametrów sprzętu za umiarkowaną cenę. Ja pracuję z grafiką i kupiłam na efl poleasingowy monitor Eizo. Służy bardzo dobrze.