Śmieszne obrazki w internecie czyli memy

Śmieszne obrazki w internecieW Internecie powstaje coraz więcej stron poświęconych rozrywce. Wśród nich są charakterystyczne serwisy z zabawnymi obrazkami. Właśnie takie śmieszne zdjęcia określamy jako memy. Są to po prostu obrazki na których zawarta jest jakaś reakcja ludzka, wyraz twarzy czy przeróbka kilku zdjęć.

W Polsce obecnie mamy wysyp serwisów poświęconych memom. Najbardziej znane to kwejk, besty czy komixxy. Rozwój tych serwisów idzie w parze z rozwojem internetowej kultury, której ważną częścią są memy. Kiedy wejdziemy na główną stronę któregoś z wyżej wymienionych portali widzimy masę obrazków.

Większość z nich przedstawia śmieszne sytuacje, głupie wpadki. Właśnie taka forma sprawdza się w tego typu serwisach, ponieważ odwiedzają je ludzie raczej w młodym wieku, którzy internetu używają głównie w celach rozrywkowych. Wśród najpopularniejszych serwisów jest portal komixxy. Są na nim przedstawione krótkie opowiadania w formie obrazkowej, właśnie te tytułowe komixxy. Składają się one z kilku obrazków, na których widnieją postacie robiące rzeczy z naszego codziennego życia. Właśnie na tych obrazkach postaciami często są memy. Często na zakończeniu opowiadania na stronie komixxy widzimy pojedynczy mem podsumowujący wszystko co do tej pory się działo na obrazkach.

Innym tego typu serwisem jest kwejk. Jest to niezwykle popularny portal ze śmiesznymi obrazkami oraz memami. Znaleźć na nim można także bardziej multimedialne formy jak animacje czy filmy. Jednak to memy zajmują zdecydowaną większość kwejka. Są one wrzucane nie przez pierwotnych twórców serwisu, ale przez użytkowników, którzy jakby na to nie patrzeć w tym momencie stają się twórcami serwisu. Na stronie pod obrazkami są umieszczone przyciski: plus, minus. Za ich pomocą użytkownicy wypowiadają się o danym obrazku. Jeśli jakieś memy mają dużo plusów są dodawane na stronę główną. Jeśli nie, zostają w poczekalni gdzie w konsekwencji giną wśród tysięcy innych tego typu obrazków. Do wyrażania własnej opinii służą również przyciski lubię to oraz share. Jeśli jakieś memy nam się spodobają możemy udostępnić je znajomym na facebooku, aby także je zobaczyli. Do tego służy właśnie przycisk share.

Oprócz kwejka istnieje jeszcze wiele bliźniaczo podobnych serwisów, ale wymienienie ich zajęło by zbyt dużo miejsca. Mimo, że wielu ludzi zarzuca kulturze internetu, że jest ona mało wyszukana, a wręcz prymitywna, to jednak świetnie się rozwija. Memy i śmieszne obrazki są najlepszym przykładem jak można w krótką chwilę rozbawić człowieka, a oto w tym przecież chodzi. Również w kolejnych latach memy będą się rozwijać, ewoluować i popularyzować, ponieważ znajdą szerokie grono odbiorców. Śmieszne obrazki w internecie mają się bardzo dobrze i ja jestem z tego faktu zadowolony.

Ocena: 5.0

Komentarze

fabrykamemow.pl
Prawdopodobnie najlepsze memy w polskim internecie http://fabrykamemow.pl/
Trafero
5 darmowych generatorów memów z polskimi znakami - http://trafero.pl/darmowe-generatory-memow-z-polskimi-znakami/
Paffcio
Generator memów znajdziecie na - http://memy.pl/