Minecraft, czyli nowa Ziemia

MinecraftChoć minęła dekada od światowej premiery Minecrafta, popularność gry nie spada ani na moment. Wręcz przeciwnie, wokół Minecrafta dzieje się coraz więcej. Gracze chcą odtworzyć całą naszą planetę w wirtualnej rzeczywistości, zaś artyści występują na wirtualnych festiwalach.


Odtwórzmy Ziemię w Minecrafcie

Wyobraźnia graczy nie ma granic, podobnie, jak możliwości tej rozgrywki. Dla wielu graczy podstawowa wersja Minecrafta wydaje się niewystarczająca. Rozwiązaniem są popularne mody do Minecraft, które można wypróbować całkowicie za darmo. Pozwalają na podjęcie dodatkowych wyzwań, wykonywanie wielu zadań niedostępnych w podstawowej wersji czy użycie większej ilości detali.

Dzięki modyfikacjom jednemu z graczy udało się przenieść do Minecrafta tereny planety zamieszkiwanej przez ludzi w skali 1:1. Społeczność z uznaniem przyjęła tę inicjatywę i już wkrótce w świecie Minecrafta odwzorowane mają zostać wszystkie miasta, wraz z ulicami i budowlami. Jak do tego doszło? Wszystko udało się dzięki odpowiednim modom i w efekcie okazało się dosyć… proste. Jednym z nich jest Terra 1 - modyfikacja ta pozwala działać w Minecrafcie w oparciu o wykorzystanie zdjęć satelitarnych. Wybrane tereny przenosi się po prostu do świata gry w naturalnej i skali. O ile w normalnej (podstawowej) wersji gry takie działanie byłoby nieskuteczne, to już przy użyciu modyfikacji Cubic Chunks okazuje się wykonalne. Dzięki niej w Minecrafcie można prowadzić budowę w sposób nieograniczony wzdłuż i wszerz. Mimo wysokiego stopnia zaawansowania tego projektu nie wszystko udało się idealnie i niektóre miejsca nieco różnią się od oryginałów. Cała reszta zależy teraz od zaawansowania i kreatywności minecraftowej społeczności, która będzie zamieszczać w świecie gry miejsca i obiekty stworzone ręką człowieka. O ile akcja gracza wydaje się brawurowa, to zadziwiać może jedynie skalą. Wcześniej bowiem w Minecrafcie znalazły się m.in. światy znane z pierwszej części Gothic oraz Harry’ego Pottera. Dzięki temu zwiedzanie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie nie stanowi już żadnego problemu. Pełne wykonanie projektu zajęło cztery lata.

Muzyka w Minecrafcie

Początek roku 2020 okazał się dla społeczeństwa trudny, a z powodu wirusa powstał przymus izolacji i opuszczenie miejsca zamieszkania okazało się upragnionym luksusem. Z tego powodu możliwość zwiedzania całego globu za pośrednictwem Minecrafta okazała się tak niezwykle pożądana. Na platformę trafiła również znakomita muzyka. Zakaz zgromadzeń i wielkich festiwali muzycznych w realu to perspektywa, która może towarzyszyć ludziom nawet do roku 2022 (oby krócej!), ale przecież można przenieść się z muzyką do świata wirtualnego. Festiwal Square Garden odbył się w świecie Minecrafta 24 kwietnia 2020 z udziałem takich gwiazd muzyki jak 100 gecs, Charli XCX, Tommy Cash oraz Dorian Electra. Nie dość, że ze świata Minecraft popłynęły niesamowite dźwięki, to jeszcze podczas wielogodzinnej imprezy zbierano datki na działalność wyjątkowej organizacji Feeding America, która odpowiada za zarządzanie ponad dwustoma bankami żywności w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze