Na co zwrócić uwagę kupując powerbank? Sprawdź

PowerbankTelefon jest urządzeniem, z którym z pewnością ciężko Ci się rozstać. Zainstalowane na nim liczne aplikacje oraz ciągłe korzystanie z niego sprawia, że bateria nie wytrzymuje. Jest to szczególnie uciążliwe jeśli znajdujemy się z dala od domu i dostępu do gniazdka. Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi powerbank, dzięki któremu Twój smartfon szybko odżyje. Dowiedz się na co zwrócić uwagę decydując się na zakup tego gadżetu!

Pojemność, to podstawowy parametr

Podstawowym i najważniejszym parametrem, na jaki musisz zwrócić uwagę decydując się na zakup powerbanka, to pojemność. Jednak przed wyborem odpowiedniego urządzenia, pamiętaj także o wymogach swojego telefonu. Jeżeli zależy Ci na tym by bateria Twojego smartfona była utrzymana przy życiu kilkadziesiąt minut, wybierz model o pojemności w granicach 2500 mAh. Natomiast w sytuacji, kiedy przez dłuższy czas nie masz dostępu do zasilania, to warto byś zainwestował w bank energii o pojemności rzędu od 7500 do 10000 mAh. Szukasz tego typu gadżetu, by móc także naładować inne urządzenie?

Powerbank

Liczba portów ma znaczenie

Decydując się na zakup banku energii, musisz zadać sobie także pytanie, jakie konkretnie urządzenia chcesz ładować za jego pomocą. Akumulator z wejściem 1A idealnie sprawdzi się podczas ładowania telefonu czy nawigacji. Natomiast przy innych sprzętach mobilnych takich jak na przykład tablet, potrzebny będzie port 2A. Ważną kwestią, o której warto pamiętać jest także fakt, że wpływ na wydajność ładowania ma również żywotność baterii wybranego urządzenia.

Wytrzymała obudowa

Biorąc pod uwagę fakt, iż bank energii jest urządzeniem przenośnym, powinien być z tego względu odpowiednio zabezpieczony. Dlatego podczas zakupu gadżetu zwróć szczególną uwagę na jego obudowę, która musi być solidna i wytrzymała. Materiał z jakiego został wykonany powerbank powinien cechować się odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W wielu sklepach z elektroniką znajdziesz banki energii, które są pokryte gumą, która doskonale chroni sprzęt podczas ewentualnego upadku.

Powerbank

Dodatkowe zabezpieczenia i cena

Jeśli szukasz powerbanka, koniecznie zwróć uwagę na jego cenę. Często te, które sprzedawane są taniej niestety szybko się psują i zawodzą. Możesz tego uniknąć decydując się na droższy i markowy sprzęt. Jednak wtedy masz pewność, że będzie on działał prawidłowo przez długi czas.

Kluczowym i bardzo przydatnym elementem jaki posiadają banki energii, to wskaźnik poziomu naładowania. Dodatkowo przy zakupie warto także zwrócić uwagę na to, czy urządzenie wyposażone zostało w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem lub zwarciem.

Autor: www.euro.com.pl.

Komentarze