Na czym polega wdrożenie Microsoft Dynamics 365?

Wdrożenia w firmieInstalacja zintegrowanego pakietu oprogramowania do zarządzania to duża inwestycja i bardzo poważna zmiana w firmie, szczególnie jeżeli dotyczy tak zaawansowanego programu jak Microsoft Dynamics 365. Aby inwestycja była rentowna i zakończyła się powodzeniem, warto zrozumieć, na czym polega proces wdrażania i w jaki sposób go przeprowadzić. Pozwól, że wyjaśnimy.

MS Dynamics 365 to prawdziwa rewolucja na rynku oprogramowania biznesowego. System zarządzany jest w chmurze i dzięki swojej zaawansowanej technologii, skutecznie łączy CRM i ERP w potężne rozwiązanie. Microsoft Dynamics 365 składa się z kilku wbudowanych aplikacji, które są ze sobą w pełni zintegrowane. Sam decydujesz, z których modułów chcesz skorzystać. Dlatego też proces wdrażania oprogramowania musi zostać odpowiednio zaprojektowany i poprzedzony rzetelną analizą potrzeb przedsiębiorstwa. Całą procedurę można podzielić na cztery podstawowe kroki.

Krok 1: Analiza potrzeb

Ten krok pozwala zidentyfikować potrzeby i problemy, do których nowy system będzie musiał się dostosować. Poszukujesz narzędzia, które pomoże Ci zarządzać finansami firmy, albo usprawnić współpracę pomiędzy działami? Może Twoja firma potrzebuje zaawansowanego systemu do zarządzania łańcuchem dostaw? Dzięki wyznaczeniu celów, w których realizacji oprogramowanie ma Ci pomóc, będziesz wiedział, jakie moduły MS Dynamics 365 potrzebujesz zaimplementować.

Krok 2: Wyznaczenie zespołu

Implementacja software wymaga zaangażowania osób, które będą odpowiedzialne za przebieg całej procedury, identyfikację potencjalnych braków technologicznych w firmie lub szkolenie nowych pracowników w zakresie obsługi systemu przed jego wdrożeniem na szeroką skalę.

Krok 3: Przygotowanie danych

Wdrożenie nowego systemu wymaga aktualizacji infrastruktury i migracji danych. Żadne oprogramowanie nie będzie w stanie wspierać realizacji Twoich biznesowych celów bez kompletnych i dokładnych danych. Przed uruchomieniem MS Dynamics 365 warto zatem zdecydować, które dane wymagają konwersji do nowego systemu. Istotna jest także weryfikacja ich aktualności i wyeliminowanie tych nieprzydatnych.

Krok 4: Testowanie

Przed przejściem na nowy system, należy przeprowadzić w firmie test. W tym celu możesz skorzystać z usług firm będących partnerami Microsoft, które dysponują kompetentnymi trenerami do przeprowadzenia tego etapu implementacji. Dzięki rzetelnym testom będziesz w stanie zweryfikować opinie użytkowników na temat nowego narzędzia, zidentyfikować potencjalne błędy, czy niezbędne dodatkowe kalibracje, a następnie wprowadzić istotne zmiany lub poprawki.

Zintegrowane zarządzanie firmą

Dopiero gdy MS Dynamics 365 pozytywnie przejdzie etap testów, będzie gotowy do końcowej implementacji i udostępnienia go zespołom. Po tak zorganizowanym procesie będziesz mógł zaobserwować wzrost wydajności i korzystać ze scentralizowanych informacji w czasie rzeczywistym, aby wspierać rozwój i transformację cyfrową Twojego przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://xplusglobal.com/pl/wdrozenie-dynamics-365-fscm/.

Komentarze