Najlepszy sprzęt do home office

Home officePandemia otworzyła drzwi wielu firmom zachęcając je do pracy zdalnej. W efekcie część pracowników i właścicieli małych przedsiębiorstw przeniosło swój biznes w całości wprost do domowego zacisza. By jednak efektywnie pracować, należy mieć odpowiedni sprzęt. O czym warto pamiętać kompletując sprzęt do własnego home office?

Home office - podstawowy sprzęt

Dla znamienitej większości pracujących w tym trybie (jeśli nawet nie dla wszystkich) podstawowym sprzętem ułatwiającym realizację obowiązków zawodowych będzie komputer. Powinien być przede wszystkim wyposażony w dobry procesor, który ułatwi wykonywanie kilku czynności w jednym czasie. Dodatkowym atutem będzie z pewnością pamięć wewnętrzna, która posłuży do sprawnego procesowania niezbędnych plików. Przez znaczną liczbę użytkowników do pracy zdalnej wybierany jest laptop. Komputer przenośny nie tylko ułatwi szybkie przemieszczenie się w obrębie domu lub mieszkania, ale także wspomoże ewentualny powrót do biura czy konieczność spotkania poza miejscem zamieszkania. W takim przypadku warto pamiętać, żeby porównać parametr związany z mocą akumulatora. Wytrzymałość baterii, w zależności od możliwości, w stanie czuwania może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Dzięki temu pracując nawet bez dostępu do sieci, nie ma zagrożenia, że nieoczekiwanie będzie trzeba zakończyć aktualne zadania.

Dobry komputer wcale nie musi być drogi. Doskonałym przykładem jest matebook d15 2020. Ten model nie tylko cechuje się wspomnianymi wyżej cechami, ale i ułatwi uczestnictwo w stale popularnych wideokonferencjach. Dobra jakość wbudowanej kamery i mikrofonu, pozwoli na branie udziału w tego typu spotkaniach. Nie będzie przy tym konieczne używanie dodatkowego zewnętrznego sprzętu, jak np. słuchawek z mikrofonem (chyba, że preferencje użytkownika są po prostu inne).

Co warto mieć jeszcze w domowym biurze?

Mimo tego, że komputery dają możliwość pełnej łączności, warto wyposażyć się w dobry smartfon. Ten nie tylko będzie dodatkowym narzędziem komunikacyjnym poprzez wiadomości SMS czy rozmowy telefoniczne, ale pozwoli także na przeniesienie tradycyjnego terminarza spotkań lub zadań do wykonania - wprost do niego. Dzięki funkcjom przypominającym, nic nie umknie uwadze właściciela. Nawet wtedy, gdy akurat nie będzie mieć dostępu do komputera. Dodatkowo smartfon pozwoli na magazynowanie niezbędnych informacji, do których będzie można mieć łatwy dostęp będąc np. w samochodzie czy w innym pomieszczeniu w domowym biurze.

Praca w trybie home office nierzadko wymusza także dostęp do dokumentacji papierowej. Niektóre z nich należy np. wydrukować, podpisać i zeskanować. W szczególności, gdy nie mamy możliwości skorzystania z tzw. podpisu kwalifikowanego. W takim przypadku należy pamiętać o uzupełnieniu domowego sprzętu o urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli na realizację powyższych obowiązków. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych, w zależności od funkcji, na których zależy użytkownikowi. Ten element wyposażenia domowego biura nierzadko ułatwia pracę wielu osobom, dlatego warto zdecydować się na jego zakup.

Praca - pracą, ale należy pamiętać o relaksie

Sprzęt, który na co dzień służy do pracy zawodowej, z powodzeniem może być również wykorzystywany do rozrywki. Jeśli taki jest zamysł, warto rozważyć np. zakup komputera umożliwiającego oglądanie filmów czy seriali w dobrej jakości. Dzięki temu będzie można mieć jeden sprzęt, który posłuży zarówno pracy zawodowej, jak i zadba o elementy rozrywkowe.

Takie same możliwości dają również pozostałe sprzęty opisane powyżej. Smartfon może posłużyć za aparat fotograficzny podczas wyjazdów z rodziną lub znajomymi, a urządzenie wielofunkcyjne do wydruków prywatnych treści, takich jak np. kolorowanek dla najmłodszych. Urządzenia kupowane w ramach home office mogą służyć nie tylko we wspieraniu obowiązków zawodowych, ale i być dobrym narzędziem wykorzystywanym podczas prywatnego czasu.

Komentarze