Opcje uruchamiania w CS:GO - jak je zmienić i po co?

CS GOCounter-Strike: Global Offensive od wielu lat króluje na pecetach jako jeden z najpopularniejszych kompetytywnych FPS-ów. Od klasycznej wersji 1.6, którą znaliśmy w dawnych czasach, dzieli ją ogromna przepaść w kontekście rozbudowanych możliwości rywalizacji i nagród, które można w niej zdobyć. Poziom rozgrywki jest wysoki, więc jeśli chcesz mieć przewagę nad innymi, powinieneś rzucić okiem na możliwe opcje uruchamiania.

Profesjonalni gracze CS:GO używają wszystkich możliwych sposobów, by ułatwić sobie rozgrywkę i zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Jednym z nich są opcje uruchamiania, które można modyfikować według własnej woli, dopasowując pewne elementy gry do swoich potrzeb.

Czym są opcje uruchamiania?

Opcje uruchamiania gry to sposób konfigurowania aplikacji z poziomu wyższego niż opcje, które znajdziesz w menu ustawień po uruchomieniu gry. Pozwalają one głównie na nadpisanie konfiguracji, które często funkcjonują w grze w sposób niezmienny, tzn. nie ma możliwości ich zmiany wewnątrz gry.

Starsi gracze będą pamiętać, że kiedyś wprowadzało się specyficzne komendy w ramach opcji uruchamiania z poziomu pliku startowego gry. Pozwalało to najczęściej na używanie kodów w późniejszej rozgrywce. Teraz sytuacja jest nieco prostsza, gdyż na zmianę opcji uruchamiania pozwala sama platforma Steam.

W dzisiejszych czasach poziom różnorodności sprzętu komputerowego, którym dysponują gracze, jest ogromny. Profesjonalni gracze będą często używać hardware’u najnowszej generacji, ale większość dalej będzie musiała zadowolić się przeciętną maszyną. CS:GO jest grą, która stawia na grywalność niezależnie od jakości naszego sprzętu, jednak jeśli chcesz brać się za to na poważnie, powinieneś wziąć pod uwagę, jakie opcje uruchamiania pomogą ci wycisnąć najwięcej z tego, co masz.

Zmień swoje opcje uruchamiania CS GO, by od razu zwiększyć przewagę nad przeciwnikami. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć nowe skiny, które będziesz mógł sprzedać na stronach takich jak Skinwallet i zarobić prawdziwe pieniądze.

Jak zmienić opcje uruchamiania

Obecnie dzięki platformie Steam proces ten jest znacznie uproszczony:

  • otwórz swoją bibliotekę Steam i znajdź Counter-Strike: Global Offensive,
  • kliknij prawym przyciskiem myszy na grę i wybierz opcję Properties lub Właściwości, jeśli język w programie jest ustawiony na polski,
  • w pierwszej zakładce General (Ogólne) znajdziesz pustą linię komend o nazwie Launch Options (Opcje Uruchamiania),
  • wpisz wybrane przez siebie opcje w tę linijkę, oddzielając kolejne komendy od siebie spacjami,
  • zamknij okno i uruchom grę.

Po uruchomieniu wybrane przez ciebie opcje będą funkcjonować w grze.

Opcje uruchamiania CS:GO

Oto lista najczęściej używanych i przydatnych opcji uruchamiania, które można wprowadzić do gry: (komendy należy wpisywać wraz z podanymi znakami "-" oraz "+" bez cudzysłowu).

  • "-tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy". Ten zestaw opcji jest jednym z najpopularniejszych. Zwiększa liczbę odświeżeń do 128 (z 64) na mapach offline z botami oraz hostowanymi przez ciebie serwerami. Dodatkowo eliminuje limit klatek fps, pozwalając urządzeniu działać na maksymalnych obrotach. ­­-novid wyłącza pojawiający się przy uruchomieniu gry filmik, a -nojoy zwalnia trochę RAM-u, wyłączając obsługę padów.
  • "-high". Ta komenda nadaje naszej grze wysoki priorytet w hierarchii systemu, przydzielając jej moc obliczeniową i pamięć komputera w pierwszej kolejności. Może powodować niestabilność funkcjonowania naszego systemu operacyjnego.
  • "+mat_disable_fancy_blending 1". Opcja zmniejszenia jakości renderowania tekstur. Zwiększa wydajność kosztem estetyki tekstur w grze.
  • "+cl_forcepreload 1". Jeżeli nie chcemy długo czekać na renderowanie map w grze, możemy użyć tej komendy, by zmusić grę do uprzedniego załadowania wszystkich obiektów w czasie ładowania mapy, dzięki czemu od początku rozgrywki zwiększymy FPS-y. Może powodować przeciążenie pamięci RAM.
  • "-limitvsconst". Ustawia maksymalną liczbę procesów cieniowania na 256, co także może zwiększyć nasze FPS-y.

Podsumowanie

Istnieje wiele innych opcji uruchamiania, które możesz wprowadzić, by wpłynąć pozytywnie na swoją rozgrywkę. Wszystko zależy od tego, jaki masz sprzęt i co będzie dla ciebie najdogodniejsze. Jeśli chcesz mieć przewagę nad innymi, poznaj swój sprzęt od podszewki i przetestuj wszystkie możliwe opcje.

Komentarze