Oprogramowanie spyphone - jak wybrać najlepsze?

Oprogramowanie spyphoneAplikacja spyphone to oprogramowanie, które pozwala śledzić rozmowy telefoniczne, wysłane i odebrane SMS-y, jednak często nie ogranicza się tylko do tego. Za jego pomocą można też sprawdzić listę kontaktów, przejrzeć zrobione zdjęcia albo odzyskać skasowane dane.

Jak działa spyphone i jaki wybrać w dostępnych na rynku? Jakie aplikacje mamy do wyboru? Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę?

Darmowy spyphone? Nie, dziękuję

Strony z repozytoriami darmowych programów dostarczają również bezpłatne wersje spyphone. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalizmie, a śledzonej osoby nie chcemy narazić na straty, warto wybrać wersję płatną. Bezpłatny spyphone dostarczać może dane nie tylko nam, ale również hakerom. Ponieważ program pozwala przechwytywać SMS-y, bez problemu można wykorzystać tą opcję np. do potwierdzenia przelewu bankowego. Pamiętajmy, korzystając z darmowego oprogramowanie szpiegowskiego, nigdy nie wiemy, kto jeszcze, oprócz nas, ma dostęp do danych.

Jak działa płatny spyphone?

Decydując się na płatne oprogramowanie, najczęściej dostajemy klucz do specjalnej platformy oraz instrukcję instalacji na telefonie, który planujemy śledzić. Sam proces jest banalny - wystarczy pobrać na telefon program spyphone, uruchomić go, a następnie wpisać klucz licencyjny. Od tego momentu wszystkie dane spływają na specjalną platformę.

Rozmowy można odsłuchać po czasie, ale można także robić to w czasie rzeczywistym. Podobnie z SMS-ami. Jednak to nie koniec możliwości, jeden z najpopularniejszych programów na rynku, Spyphone Iphone XTR, obsługiwany przez Alfatronik, pozwala nawet włączyć i wyłączyć telefon zdalnie. Użytkownik ma dostęp do historii aplikacji, może więc sprawdzić przeglądane strony, zarejestrowane filmiki i zdjęcia albo zobaczyć edytowane dokumenty. Program pozwala także na nasłuch otoczenia - wystarczy za pomocą specjalnej komendy, wysyłanej przez SMS (program go przechwytuje, użytkownik nie ma o nim pojęcia) włączyć mikrofon, a na platformie zapisane zostaje wszystko, co wyłapał.

Spyphone - na jakim systemie operacyjnym działa?

Na rynku znaleźć można systemy dla najpopularniejszych obecnie systemów operacyjnych na smartfona: Androida oraz iOS-a. Niektórzy dostawcy usługi, jak Alfatronik, oferują także wersje oprogramowania dla starszych modeli telefonów, np. Symbiana stosowanego na niektórych Nokiach.

Generalnie program spyphone jest bardzo dyskretny w działaniu, a przeciętny użytkownik raczej nie zda sobie sprawy z jego obecności. Warto jednak mieć świadomość, że ze względu na specyfikę systemów operacyjnych, część czynności jakie wykonuje, mogą być w jakiś sposób rejestrowane. By spyphone działał prawidłowo, potrzebne jest stałe połączenie z internetem, aplikacja nie jest jednak zasobożerna, przeciętne zużycie to około 30-40 MB miesięcznie.

Szpieg na telefonie Spyphone - dla kogo?

Najczęściej z oprogramowania typu Spyphone korzystają pracodawcy oraz rodzice, chcący kontrolować, co dzieje się z ich dzieckiem. Program pozwala także na lokalizację położenia telefonu, łatwo więc ocenić, gdzie znajduje się jego użytkownik.

W przypadku telefonów służbowych aplikacja Spyphone pozwala sprawdzić, czy pracownicy nie nadużywają sprzętu do prywatnych celów oraz właściwie wykonują swoje obowiązki. Ten program pozwala przykładowo kontrolować przedstawicieli handlowych, działających w terenie. Lokalizacja GPS pozwala sprawdzić, czy faktycznie dotarli do klienta, a rejestracja rozmów telefonicznych - czy obsługa kontrahentów odbywa się na satysfakcjonującym poziomie.

Autor: www.alfatronik.com.pl.

Komentarze