Outsourcing testów w IT - jakie daje korzyści?

Outsourcing testów w ITKażde oprogramowanie, zanim trafi do użytkownika, wymaga dokładnego przetestowania. Do tego celu wykorzystuje się testy manualne i automatyczne. Choć te drugie wykonują specjalne narzędzia, ich konfiguracją także zajmują się testerzy. W wielu sytuacjach zdecydowanie opłaca się skorzystać ze wsparcia zewnętrznego zespołu testerów. Dziś przedstawiamy zalety takiego rozwiązania.

Najwyższa jakość wsparcia

Dostęp do najwyższej klasy specjalistów jest ograniczony. Branża IT dynamicznie się rozwija, a nie zawsze doświadczony tester jest na rynku pracy dostępny „od ręki”. Outsourcing testów w IT pomaga w ominięciu tego problemu.

Szybki dostęp do zespołu testerów - szybszy przebieg testów

Równie istotną rolę odgrywa czas - w tym przypadku niezbędny na rekrutację zespołu. Testerzy automatyzujący z zewnątrz, którzy są dostępni natychmiast, muszą jedynie wdrożyć się w projekt, co znacząco przyspiesza jego realizację i przyczynia się do osiągnięcia wyższego zwrotu z inwestycji.

Oszczędności finansowe

Testerzy z zewnątrz nie muszą być zagospodarowani przez przedsiębiorstwo po zakończeniu projektu, co oznacza kolejną oszczędność. Outsourcing testów w IT stanowi więc rozwiązanie najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia, bo elastyczne. Zasada ta sprawdza się przede wszystkim, gdy chodzi o jednorazowe duże projekty, których firma nie jest w stanie zrealizować własnymi zasobami.

Obiektywne spojrzenie na projekt

Warto pamiętać, że testerzy zewnętrzni wnoszą ze sobą dodatkową wartość. Polega ona między innymi na świeżym i obiektywnym spojrzeniu na realizowany projekt. Jako osoby niezaangażowane w powstawanie oprogramowania, nie będą podchodzić do niego bezkrytycznie. Skupią się na znalezieniu luk. Nie chodzi zresztą jedynie o obiektywizm, ale także brak uczestnictwa w powstawaniu kodu, co pomaga w uniknięciu błędnych sugestii. Więcej na temat korzyści z outsourcingu testów w IT można przeczytać na stronie: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/testy-automatyczne.

Dodatkowy kapitał wiedzy

Praca z testerami zewnętrznymi pozwala na pozyskanie dodatkowej wiedzy, która zostanie w przedsiębiorstwie. W wielu przypadkach testerzy pozostawiają również w firmie gotowe narzędzie. Reużywalność środowiska testującego to spory atut. Takie podejście na polskim rynku proponuje między innymi firma Craftware, która oferuje profesjonalny outsourcing testów automatycznych.

Komentarze