Pokolenie Smartphona - charakterystyka

SmartphoneSmartphone to urządzenie, bez którego nie można wyobrazić sobie współczesnego świata. Gdzie nie pójdziemy, tam spotkamy ludzi wpatrzonych w komórki, dzwoniących, piszących czy grających. Dla wielu z nich telefon służy nie tylko rozrywce, ale także jest niezbędnym narzędziem pracy.


Pokolenie smartphonów - czyli jakie?

Mówi się, że do pokolenia smartphonów należy każdy, kto urodził się w krajach na zachodzie po 1995 roku. Ważniejsze jest jednak to, czy w wieku nastoletnim było Cię stać na nowoczesny telefon z Internetem i ekranem dotykowym. Jeśli używałeś smartphona, mając kilkanaście lat, należysz do tego pokolenia. Dla takich osób świat bez technologii staje się czymś niewyobrażalnym. Wielu psychologów zwraca szczególną uwagę na fakt, że osoby z tego pokolenia częściej mają problemy natury psychologicznej. Są niedowartościowani, pesymistyczni, często odczuwają znudzenie i nie potrafią znaleźć swojego miejsca w świecie. Ponadto smartphony sprawiły, że to pokolenie mniej czasu spędza z rówieśnikami twarzą w twarz. Spowodowane jest to łatwym dostępem do komunikatorów, które łączą ich z daną osobą z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Dlaczego smartphone tak uzależnia?

W smartix.pl poruszamy tematy innowacji w świecie technologicznym, także dotyczące smartphonów. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każdy medal ma dwie strony. Coś, co zachwyca swoim wyglądem i nowatorskimi rozwiązaniami, może nieść za sobą również pewne nieprzyjemności jak np. uzależnienie. Na ogromną popularność nowoczesnych telefonów wpływa ich wszechstronność. Służą do dzwonienia, pisania, grania, fotografowania, czy jako czytnik ebook’ów. Za pomocą takiej komórki szybko znajdziesz ważne informacje na smartix.pl, sprawdzisz dojazd do nowego miejsca, a nawet zamówisz jedzenie przez aplikacje. Wszystko to sprawia, że za pośrednictwem jednego urządzenia, mamy pod ręką wiele możliwości. Młodsi użytkownicy chętnie grają w gry przez aplikacje, które wymuszają długi czas aktywności. Nic nie wskazuje na to, żeby pokolenie smartphona miało się w najbliższych latach z tym skończyć. Ta tendencja, będzie trwała wraz z rozwojem nowocześniejszych modeli i łatwiejszego zakupu urządzeń.

Komentarze