Popularne blogi kobiece

Popularne blogi kobieceKobiety uwielbiają blogi, zarówno ze względu na ich przyjazną formę jak i różnorodną tematykę. Jaki powinien być więc blog, aby cieszył się uznaniem wśród internautek? Przede wszystkim powinien poruszać bliskie im tematy, takie jak moda, uroda, ciąża, wychowanie dzieci, związki, ale i kulinaria, podróże, kino czy muzyka.

Doskonałą sławą cieszą się również blogi z poradami dla kobiet, dotyczącymi zarówno zdrowia jak i spraw codziennych. Blogi modowe stają się dla wielu pań inspiracją w doborze strojów oraz poradnikiem, pozwalającym na poznanie ciekawych trików na maskowanie mankamentów figury, a podkreślanie jej zalet. Nie każda kobieta dostaje od natury wymarzoną sylwetkę klepsydry, ale i mało która blogerka jest jej posiadaczką.

Blogi modowe

Dziewczyny i kobiety, decydujące się na posiadanie modowego bloga również mają swoje kompleksy, w pewnych stylizacjach wyglądają lepiej, a w innych gorzej. Dlatego właśnie forma bloga i oglądanie takich zestawów tak przemawia do przeciętnych internautek. Nie zapoznają się z opiniami ekspertów, ale ze zdaniem osób takich, jak one same. Co więcej, mogą skomentować każdy post lub napisać do właścicielki strony osobistą wiadomość. Takie zmniejszenie dystansu powoduje, że blogi są jeszcze bardziej przyjazne.

Blogi o tematyce - uroda

Wiele szafiarek, jak nazywane są autorki modowych blogów, dodaje do swoich stron również porady o tematyce uroda. Mogą to być recenzje używanych przez nie kosmetyków lub proste triki, pozwalające na jeszcze efektywniejsze wykonywanie makijażu. Istnieją również osobne blogi, poruszające tematy, związane z urodą. Można na nich znaleźć opisy marek kosmetycznych lub poszczególnych produktów. Popularnością cieszą się także artykuły typowo poradnicze, obejmują instrukcje wykonywania makijażu, maskowanie niedoskonałości czy przepisy na kosmetyki. Internautki mogą wykorzystać zamieszczone tam receptury na maseczki czy kremy w swoim domowym SPA.

Blogi o tematyce - zdrowie

Wśród kobiet bardzo popularne są również blogi, poruszające tematy, związane ze zdrowiem. Wiele pań chętnie dzieli się na nich swoją wiedzą i doświadczeniem. Można na takich stronach znaleźć interesujące porady z apteczki babci, ale także posty, dotyczące typowych, kobiecych problemów. Panie czeto szukają w sieci informacji na temat tego, jak poradzić sobie z dokuczliwymi migrenami, bólem miesiączkowym czy wahaniami nastrojów w ciąży. Właśnie ciąża, ten wyjątkowy czas w życiu kobiety, nierzadko staje się nadrzędnym tematem blogów. Przyszłe lub młode mamy chętnie zamieszczają na swoich stronach swoje przemyślenia dotyczące ciąży, porady na temat tego, jak złagodzić dolegliwości w stanie błogosławionym oraz jak przygotować się do rozwiązania.

Odrębnym rodzajem są blogi dla osób odchudzających się, gdzie znajdują się przepisy na niskokaloryczne dania, opisy ćwiczeń czy porady na temat tego, jak szybko i zdrowo schudnąć.

Komentarze