Popularne giełdy Bitcoinów

Giełda BitcoinówIstnieje kilka giełd oferujących handel krytpowalutami, które odznaczają się największą popularnością wśród inwestorów.

Które giełdy są najatrakcyjniejsze pod względem komfortu obrotu Bitcoinem i innymi kryptowalutami, zapewniając jednocześnie atrakcyjne warunki oraz bezpieczeństwo lokowanych na nich środków?

Czym powinna charakteryzować się dobra giełda Bitcoinów i innych kryptowalut?

Dobra giełda musi łączyć trzy najważniejsze cechy, są to: bezpieczeństwo, niskie prowizje, a także wysoka płynność.

Na bezpieczeństwo giełdy składa się kilka czynników. Przede wszystkim są to: wiarygodność, reputacja, dbałość o bezpieczeństwo środków użytkowników giełdy, a także technologie zabezpieczające strukturę giełdy. Poza tym warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym giełda ma siedzibę, czy jej organizacja jest przejrzysta, a także jak długo utrzymuje się na rynku.

Niskie prowizje to jeden z ważniejszych argumentów przemawiających za inwestorami obracającymi kryptowalutą. Opłaty powinny być możliwie jak najniższe, dzięki czemu handel na giełdzie będzie kosztował traderów jak najmniej.

Duża płynność zleceń przejawiających się na giełdzie zależna jest od popularności giełdy oraz od ilości jej użytkowników. Dzięki płynności inwestor nie będzie miał większych problemów ze sprzedażą lub kupnem Bitcoina i innej kryptowaluty.

Handel Bitcoinem

Top 5 popularnych giełd Bitcoin w Polsce

Polscy inwestorzy upodobali sobie pięć giełd oferujących obrót kryptowalutami. Są to: Bitmarket, BitBay, Bitmaszyna, Bitstar i Nevbit. Cztery ostatnie giełdy posiadają siedzibę zarejestrowaną w Polsce - poza Bitmarket, który zarejestrowany jest na Cyprze.

Kapitał zakładowy

Największy kapitał zakładowy ma giełda Bitstar (196,7 tys. zł). Dalej w kolejności jest BitBay (100 tys. zł), Bitmaszyna (50 tys. zł) i Nevbit (10 tys. zł). Każda z giełd oferuje handel Bitcoinem oraz resztą mainstreamowych kryptowalut, umożliwiając realizowanie wpłat w: PLN, EUR i USD.

Prowizje od transakcji

Prowizje od transakcji na każdej z najpopularniejszych giełd kryptowalut oscylują w szerokim zakresie procentowym. Giełda Bitmaszyna oraz Nevbit nie pobierają prowizji od transakcji. Bitmarket pobiera prowizję w wysokości od 0 do 0,45%, BitBay w wysokości od 0,25% do 0,43%, a Bitstar od 0,15% do 0,39%.

Prowizja od wpłat/wypłat w złotówkach

Prowizja od wpłat i wypłat w PLN oscyluje na dość niskim poziomie. Bitmarket wprowadza prowizję w wysokości 1 zł przy wypłacie zwykłym przelewem, a przy natychmiastowym od 10 do 20 zł. BitBay również pobiera 1 zł przy wypłacie zwykłym przelewem. Wypłata środków przelewem natychmiastowym kosztuje 10 zł. Podobne warunki zapewnia Bitmaszyna, Nevbit i Bitstar.

Pozostałe aspekty

Jedynie Bitmarket zapewnia dźwignię i punkty swap, podczas gdy reszta giełd tego nie oferuje. Czas weryfikacji na giełdach oscyluje w granicach od 12 do 48 godzin: Bitmarket i Nevbit do 48 h, Bitmaszyna do 24 h, a BitBay do 12 h. Minimalna wartość zakupu i sprzedaży w BTC wynosi: Bitmarket 0,1/0,1 zł, BitBay 5 zł, Bitmaszyna 10 zł, Bitstar 1 zł, a Nevbit 0,01 BTC.

Komentarze