Popularność smartfonów w Polsce

iPhoneKażdego roku wzrasta liczba nabywanych przez Polaków smartfonów. Wyliczono, że tylko w I kwartale 2017 kupiliśmy ich blisko 2 miliony. Prognozuje się, że do końca roku sprzedaż smartfonów osiągnie rekordową liczbę ponad 8 milionów. To wzrost popularności smartfonów o jakieś 8% w stosunku do roku poprzedniego.

I to nie jedyne zaskakujące statystyki. Okazuje się, że aż 11% smartfonów na rynku polskim to iPhony. Do tej pory pozostawały one w strefie marzeń sporej części Polaków, głównie ze względu na jego cenę. Czy wiecie, że to właśnie u nas ceny sprzętu Apple przekraczają nie tylko średnią europejską, ale i światową? Biorąc pod uwagę nasze niestety niskie zarobki, niż dziwnego, że wiele osób zrezygnowało z tego zakupu.

iPhone na piedestale

Dzisiaj się to zmienia i bez względu na koszty, jakie trzeba ponieść w związku z zakupem iPhone, ten cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że marka ta nadal kojarzy się z jakością i wysoką renomą. Bez wątpienia iPhone jest produktem z wyższej półki.

Czy zdajecie sobie sprawę, dlaczego w ogóle wybieramy smartfony? Okazuje się, że telefony przestały mieć dzisiaj już tylko podstawową funkcję. Fakt, że pozwalają nam one prowadzić rozmowy telefoniczne w każdym miejscu na świecie, o dowolnej porze czy wysyłać smsy, ale to dopiero początek ich możliwości.

Dlaczego wybieramy smartfony?

Smartfony są tak chętnie wybierane, bo za ich pośrednictwem korzystamy dzisiaj z dobrodziejstw internetu, robimy zdjęcia, nagrywamy i oglądamy filmy, komunikujemy się ze znajomymi za pośrednictwem platform społecznościowych. Smartfon pozwala nam zarządzać środkami, jakie zgromadziliśmy na bankowym koncie, korzystać z ofert sklepów online czy grać. Ciekawostką jest to, że tylko na iPhone dostępnych jest ponad pół miliona różnych aplikacji, z których możemy korzystać. Jedną z nich jest Ads Blocker, dzięki której blokowane są reklamy i korzystanie z wirtualnego świata odbywa się w pełnym komforcie, bez żadnych zakłóceń i denerwujących przekazów.

Sylwetka statystycznego użytkownika

Wydaje się, że w świecie wciąż rozwijających się nowinek technologicznych, korzystanie z nowoczesnych smartfonów jest kwestią powszechną. Co więcej, okazuje się, że to właśnie Polacy są liderami na rynku europejskim, jeśli pod uwagę weźmiemy duże zainteresowanie innowacyjnymi gadżetami. Wreszcie mamy do nich dostęp i to na światowym poziomie, wreszcie nas na to stać.

Polacy stają się coraz bardziej wygodni. Szczególnie młodzi wykazują zainteresowanie sprzętem, który ułatwia codzienne funkcjonowanie. To oni są najbardziej roszczeniowi i chcą cieszyć się gadżetami, dzięki którym kompleksowo będą mogli zarządzać co najmniej kilkoma sferami swojego życia. Smartfony są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie nie tylko nowoczesną telefonią komórkową, ale właśnie urządzeniami do korzystania z platform online czy licznych pomocnych aplikacji. One po prostu ułatwiają życie, dają szansę na otrzymywanie rozwiązań na skróty. Dlatego mielibyśmy korzystać z tradycyjnych telefonów, skoro rynek nasycony jest nowymi urządzeniami z niezliczoną ilością ciekawych funkcji?

Tekst powstał w oparciu o treści ze strony programu blokującego reklamy na iPhone - https://adblockforiphone.com.

Komentarze