Portale randkowe i ich popularność

Portale randkowePoczątek XXI wieku wiąże się z ogromnymi zmianami w dotychczasowym życiu człowieka, a to wszystko w dużym stopniu za sprawą internetu. Ludzie żyją w coraz szybszym tempie, co przekłada się na różnego rodzaju problemy psychiczne oraz fizyczne. Cierpią na tym przede wszystkim relacje międzyludzkie. Nabrały one zupełnie nowego wymiaru, a kobiety oraz mężczyźni coraz częściej szukają prawdziwej miłości na portalach randkowych. Tak naprawdę ciężko określić, czy jest to ich świadomy wybór, czy jednak zmusza ich do tego obecny świat i wszechobecny marketing wielkich firm.

Zmieniające się relacje międzyludzkie

Globalny dostęp do internetu oraz wszechobecne smartfony przyczyniły się do oziębienia ludzkich uczuć oraz wyrażania prawdziwych emocji. Człowiek wraz z postępem technologicznym rozpoczął prawdziwą pogoń za pieniędzmi oraz sztucznymi ideałami. Często możemy dostrzec taki widok wśród młodych osób, które są gotowe zrobić wszystko, w zamian za kilka lajków na popularnym portalu społecznościowym.

Łatwość dostępu do wielu przyjemności sprawia, że człowiek szybko popada w nałogi związane z nadmiernym korzystaniem z nowoczesnej technologii. Jeszcze nie tak dawno telefon służył tylko i wyłącznie do porozumiewania się za sprawą połączeń telefonicznych. Obecnie funkcja rozmów tak naprawdę wydaję się najmniej ważna w telefonie. Obecnie smartfon spełnia przede wszystkim zadania naszego kalendarza, notatnika, płatności bądź aparatu, a w najmniejszym stopniu używamy go w jego pierwotnej funkcji, a więc do telefonowania.

W ostatecznym rozrachunku wszelkie te czynniki składają się na coraz mniejszą ilość szczęśliwych związków, a ludzie jako jednostki zamykają się na nowe znajomości. Głównie z tego powodu ogromne zyski zaczął czerpać rynek randek internetowych.

Popularność portali randkowych

Trudność nawiązywania realnych znajomości otworzyła szerokie bramy przed rozwijającą się wciąż prężnie branżą aplikacji oraz portali randkowych. Spora część przedsiębiorczych osób od razu zauważyła ogromny potencjał, jaki drzemie w łączeniu ludzi w pary poprzez internet. Z tego powodu obecnie mamy do wyboru setki portali oraz aplikacji, za sprawą których możemy umówić się na randkę lub na spotkanie w innym celu. Na chwilę obecną w Polsce z portali randkowych korzysta ponad 4 miliony internautów, a liczba ta z roku na rok wciąż wzrasta.

Jeden z pierwszych portali randkowych w Polsce powstał już w 2003 roku. Już wtedy ludzie wykazywali potrzebę poznawania ludzi w sposób wirtualny. Dzieje się tak m. in. z powodu coraz większej nieśmiałości, ale również i łatwości oraz szybkości w nawiązywaniu relacji. Dodatkowo w komfortowy sposób można wybrać swój ideał spośród setek tysięcy propozycji.

Podobnie sprawa ma się w całej Europie. Dla przykładu w Niemczech rynek randek internetowych notuje jeszcze większe przychody niż w Polsce. Głównie spopularyzowane są tam portale działające na zasadzie afiliacji.

Analiza działania portali randkowych

Obecnie aplikacje oraz portale randkowe pozyskują swoich klientów za sprawą szeroko pojętego marketingu. Uczucia ludzkie jednak są na tyle wrażliwym tematem, że firmy nie ograniczają się tylko i wyłącznie do standardowych form reklam internetowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Duża część branży randkowej współpracuje w porozumieniu z sieciami afiliacyjnymi, w ramach której działają indywidualni wydawcy, którzy następnie w różny sposób sprowadzają ruch na dany portal randkowy. W końcowym rozrachunku każdy wydawca danej sieci afiliacyjnej otrzymuje od niej odpowiednią prowizję za ściągnięcie nowego klienta portal randkowy. Natomiast sieć afiliacyjna otrzymuje prowizję bezpośrednio od danego portalu randkowego, w ramach której następnie wypłaca część środków swojemu wydawcy, a część prowizji zachowuje dla siebie. Taki układ jest korzystny dla każdej ze stron. Przede wszystkim jednak dla portalu randkowego, który z reguły zarabia duże pieniądze w przeliczeniu na jednego klienta.

Portale randkowe zarabiają na użytkownikach głównie za sprawą płatności, które użytkownik portalu uiszcza w ramach korzystania z niego. Płatności mogą przybierać różne formy, ale najczęściej są to pakiety VIP umożliwiające nawiązywanie kontaktu z większą ilością osób jednocześnie lub inne tego typu funkcje. Tak naprawdę możliwości zarabiania na aplikacjach oraz portalach randkowych są nieograniczone. Jest to branża, która dotyka jedną z głównych potrzeb naturalnych człowieka, za którą będzie on w stanie zapłacić ostatnie pieniądze.

Komentarze