Premiery gier wideo, przy których spędzisz długie godziny

Gry wideoZ końcem 2020 roku i na początku 2021 roku pojawiają się kolejne tytuły gier wideo, na które gracze czekają od wielu miesięcy. Sprawdź kalendarz premier gier na PC, PS4 i Xbox ONE, przy których spędzisz długie godziny w najbliższym czasie. O czym warto pamiętać przed ich zakupem?


Idealny Internet dla graczy - jak wybrać?

Internet to nie tylko narzędzie, za pomocą którego sprawnie ściągniemy zakupioną przez siebie grę wideo z określonej platformy lub też dokonamy jej aktualizacji. Dzięki szybkiemu i stabilnemu Internetowi będziemy mogli także bezproblemowo przeprowadzić rozgrywkę online z graczami z całego świata. Wiele z gier oferuje bowiem rozbudowaną rozgrywkę multiplayer.

Jeśli jesteśmy fanami gier wideo, powinniśmy postawić w takim przypadku na Internet światłowodowy. Cechuje się on nie tylko najlepszą stabilnością połączenia, ale również szybkim transferem danych. U popularnego operatora INEA łącze światłowodowe osiąga prędkość nawet wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s. Bardzo ważną cechą, którą ma Internet światłowodowy INEA, jest symetryczność łącza. Co to oznacza? Łącze symetryczne zapewnia taką samą prędkość odbierania i wysyłania danych, zapewniając lepszą przepustowość niż światłowód oparty na łączu asymetrycznym. Internet światłowodowy oparty na symetrycznym łączu pozwala na grę online z niskim pingiem oraz bez lagowania. Dzięki temu zobaczymy więcej szczegółów i możemy liczyć na więcej wygranych rozgrywek.

Premiery gier wideo 2020 - podsumowanie

Rok 2020 obfitował w długo wyczekiwane premiery gier wideo głośnych hitów. Gracze mogli cieszyć się m.in. drugą częścią popularnego tytułu The Last of Us, który zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami fabularnymi i dobrze wykreowanymi postaciami, kolejną odsłoną hitu Ubisoft - Watch Dogs Legion, zapowiadaną jako największy sandboks w historii, z możliwością przejęcia kontroli nad dowolną osobą w mieście, czy grą Wasteland 3 opierającą się na nowej wersji silnika Unite, zapewniającego lepszą grafikę. Zamykając rok 2020, nie można jednak nie wspomnieć o najnowszym tytule z polskiego podwórka, którego premiera była przesuwana przez twórców w nieskończoność. Choć grudzień to w branży gier raczej sezon ogórkowy, gracze doczekali się finalnego wydania gry na PC, PS4 i Xbox One. Mowa oczywiście o superprodukcji polskiego studia CD Projekt Red - Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 (premiera 10 grudnia 2020), CD Projekt Red

Twórcy uwielbianej przez graczy na całym świecie serii Wiedźmin, stworzyli ambitne RPG z akcją osadzoną w futurystycznej metropolii. Przedstawionym w grze światem rządzą megakorporacje, a na ulicach panuje bezprawie. Zadaniem gracza, który wciela się w najemnika o imieniu V, jest eksplorowanie miasta (nazwanego Night City) i wykonywanie określonych misji. Pomagają mu w tym tzw. wszczepy instalowane w ciele bohatera, dzięki czemu zdobywa on kolejne punkty doświadczenia. Gra Cyberpunk 2077 już od wielu miesięcy wzbudzała wiele emocji i była najbardziej oczekiwaną grą na całym świecie. Tytuł został stworzony na silniku REDengine 4 przez zespół liczący około 500 osób.

Najważniejsze premiery gier wideo 2021

Baldur’s Gate 3 (wersja PC premiera październik 2021), BioWare

Kontynuacja klasycznej gry RPG z lat 90. Kultowy tytuł doczeka się swojej trzeciej odsłony, której akcja będzie toczyć się ponad 100 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Nowoczesna oprawa 3D pozwoli zupełnie inaczej spojrzeć na rozgrywkę. Przez fabułę możemy przejść nieliniowo, a rezultat niektórych zadań odbije się na dalszych wydarzeniach. W Baldur’s Gate 3 będziemy mogli zagrać w pojedynkę lub w trybie kooperacji, zarówno online, jak i lokalnie.

Far Cry 6 (premiera 18.02.2021), Ubisoft

Popularna seria FPSów doczeka się szóstej już odsłony. Tym razem w nowej produkcji studia Ubisoft odwiedzimy tropikalną wyspę Yarę, inspirowaną Kubą, a naszym zadaniem będzie odsunięcie od władzy krwawego dyktatora. W Far Cry 6 wcielimy się w postać wojowniczki lub wojownika miejscowego ruchu oporu, która poprzez wojnę partyzancką i krwawe protesty na ulicach wyspy będzie walczyła o swoje prawa. Rozległy, otwarty świat, oprawa graficzna wysokiej jakości, gwiazdorska obsada - jest na co czekać.

Dying Light 2 (premiera 2021), Techland

Kolejna odsłona jednej z najbardziej cenionych polskich gier. Bazujące na poprzedniej części, Dying Light 2 będzie znacznie bardziej rozbudowane i ulepszone również pod kątem grafiki. Gra będzie posiadać tryb fabularny oraz multiplayer. Pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, w którym przemierzamy miasto opanowane przez zombie, jest kolejną najbardziej znaną produkcją polskiego studia Techland. Większy nacisk na RPG i moralne wybory bohatera oraz rozbudowany system walki wręcz na pewno wyróżnią ją spośród innych, długo oczekiwanych tytułów.

Prince of Persia: Piaski Czasu (premiera 21 stycznia 2021), Ubisoft

Bardzo wyczekiwanym przez graczy tytułem jest także remake gry Prince of Persia: Piaski Czasu. Fabuła gry TPP opiera się na zemście księcia na zdradzieckim wezyrze, który uwalniając tytułowe Piaski Czasu z klepsydry, rozpętał na świecie prawdziwy chaos. Zadaniem tytułowego księcia jest zatem przywrócenie ładu - gracze będą udoskonalać sztukę walki, pokonywać pułapki i przeszkody, aby dotrzeć do celu gry. Tytuł będzie się wyróżniał lepszą od pierwowzoru grafiką oraz usprawnionym systemem sterowania i walki. Remake zostanie stworzony na nowym silniku Anvil dla systemów PC, PS4 i Xbox One.

Gry wideo to doskonała forma rozrywki. Warto jednak pamiętać o tym, że bez odpowiedniego sprzętu i szybkiego Internetu światłowodowego, nie osiągniemy pełnego zadowolenia z rozgrywki.

Komentarze